Особисті дані 500000 громадян намагався продати колишній керівник банку

До двох років позбавлення волі може отримати мешканець Дніпропетровщини за спробу продати базу даних банку. Про це повідомляє Кіберполіція.

Кіберполіція встановила намагання скоїти злочин, виявивши оголошення в газеті. Там була пропозиція купити базу даних одного з українських банків. Під час досудового розслідування правоохоронці встановили чоловіка, який і намагався продати дані. Він раніше обіймав керівну посаду в одному з українських банків. База даних, яку він намагався продати, нараховувала інформацію про близько півмільйона громадян.

Кіберполіція спільно зі слідчими провела обшук у житлі 37-річного чоловіка та знайшла комп’ютер з інформацією, яку намагалися продати. Крім того, поліцейські вилучили банківські карти та чорнові записи, які використовував зловмисник.

Техніку відправили на експертизу, після результатів якої чоловіку можуть оголосити про підозру. Вже розпочато кримінальне провадження за статтею «Несанкціонований збут чи розповсюдження інформації з обмеженим доступом». Колишньому співробітнику банку загрожує до двох років позбавлення волі.

У середині жовтня Кіберполіція викрила трьох киян, які продавали особисті дані громадян та інформацію з обмеженим доступом. Вони отримували дані з бази одного з кредитних союзів та державної фіскальної служби. Ще у квітні офіс з продажу баз персональних даних поліцейські виявили у Запоріжжі. Про ці випадки, грунтуючись на повідомленнях Кіберполіції, писав сайт «Букви».

Сьогодні ж стало відомо, що українська податкова вводить новий сервіс, за допомогою якого платники податків генеруватимуть сертифікат ключів цифрового підпису онлайн. Про це пише InternetUA. Фахівці з кібербезпеки ж вважають, що це може спровокувати нову хвилю зломів електронних ключів  з боку конкурентів.

Нагадаємо, на початку листопада дані 257000 користувачів Facebook розкрили хакери. Інформація про користувачів з’явилась у вільному доступі в інтернеті, повідомило ВВС. У 81 тисячі акаунтів доступні навіть особисті повідомлення. Хакери, які стоять за витоком даних, стверджують, що у них є дані 120 мільйонів осіб.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.