OSM очікує доля FIFA? Проект OpenStreetMap відрізав Крим від України

Спеціальна робоча група некомерційного веб-картографічного проекту OpenStreetMap, дані якого використовують Maps.me, Mapbox та інші картографічні додатки, нібито остаточно визначилась з географічною приналежністю Криму. Керівний орган OpenStreetMap (OSM) Data Working Group вирішив звузити кордони України в світовій геобазі та позначити Крим як територію, що належить Росії.

У повідомленні на сайті організації йдеться про те, що Крим є адміністративною одиницею РФ, а не України, і залишатиметься таким доти, доки ця територія буде підконтрольною Росії. При цьому наземні кордони Криму і далі відображатимуться як «оспорювані».

Таким чином у OSM змінили рішення від 2014 року. До 14 листопада Крим зображувався одночасно і українським, і російським. Обґрунтовуючи рішення, ухвалене 14 листопада, Data Working Group посилається документ від 2013 року про спірні території. Стосовно кордонів там сказано, що вони мають бути «міжнародно визнаними та відповідати ситуації на місцях», що у випадку Криму не є дійсним одночасно, пояснює керівництво проекту.

Українська спільнота розробників OSM висловила незгоду з цим рішенням, фахівці подали скаргу, а також закликали українців та весь цивілізований світ до відповідної реакції.

Twitter: OpenStreetMap Ukraine

Українська спільнота OSM наразі звертається до державних органів, таких як МЗС, щоб ті допомогли виправити ситуацію. Громадськість закликала всіх офіційних осіб України, за можливості, долучитися до вирішення цього питання.

У коментарях до тематичних постів у соцмережах користувачі пропонують флешмоб зі зміни категорії сторінки OSM у Facebook, щоб обвалити рейтинг акаунту, а в якості успішного кейсу пропонують зміну рейтингу сторінки FIFA влітку 2018.

Нагадаємо, в ніч з 9 на 10 липня понад 160000 українців обвалили рейтинг сторінки Футбольної асоціації до мінімальних значень. Все почалось з того, що 7 липня на Чемпіонаті світу по футболу у 1/4 фіналу збірна Хорватії обіграла збірну РФ, а після матчу футболіст Домагой Віда (у минулому — гравець київського «Динамо»), який забив гол в тому матчі, записав відеозвернення зі словами «Слава Україні!». Дисциплінарний комітет ФІФА виніс попередження Віді за його звернення, розцінивши його як політичне.

 

Українці залишилися обурені цим, тому запустили флешмоб, у якому користувачі фейсбуку ставили найнижчий рейтинг сторінці міжнародної федерації футболу FIFA.

OpenStreetMap – волонтерський відкритий проект, заснований в Британії у 2004 році. Картами OSM користуються Microsoft, Apple, Google, World Bank та інші великі компанії та організації. Основний сайт: openstreetmap.org.

Поки представники OSM в Україні закликають зачекати користувачів із флешмобом, тому що чекають на офіційну відповідь державних органів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.