Оновлення “CCleaner” заражено вірусом. Кіберполіція радить не використовувати програму

Одне з оновлень програми для очистки операційної системи «CCleaner» заражене вірусом. Кіберполіція попереджає українців та застерігає від використання утиліти.

Про це йдеться у прес-службі Кіберполіції.

Версія програми зі шкідливим завантаженням 5.33 була підписана компанією-розробником Symantec Piriform Ltd», використовуючи дійсний цифровий сертифікат. Саме тому користувачі під час завантаження оновлень будуть впевненні у надійності джерела.

Наразі немає остаточної інформації щодо того, чи атакували зловмисники компанію розробника зовні, або ж серед них був інсайдер.

У поліції відзначають, що виявлення цієї загрози антивірусними продуктами залишається дуже низьким.

Україну така вірусна атака оминула, однак було зафіксовано близько сотні IP-адрес, які здійснюють підключення до серверу зловмисників.

«Для недопущення розповсюдження вірусу та усунення усіх технічних проблем, кіберполіція у приватному порядку надішле Інтернет-провайдерам офіційні листи з позначенням IP-адрес інфікованих комп’ютерів для того, щоб користувачі могли самостійно видалити шкідливе програмне забезпечення зі свого персонального комп’ютер», — йдеться у повідомленні.

Кіберполіція тимчасово не рекомендує українцям використовувати «CCleaner», і радить шукати аналоги.

Нагадаємо, 27 червня комп’ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. Читайте наш матеріал про те, як відбивали кібератаку та що робити далі? 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.