Одеський проект про криптовалюти Forklog повідомив про обшуки

Одеський проект про криптовалюти повідомив про обшуки з боку представників Служби безпеки України. Як повідомляє Громадське та Forklog, обшуки відбулися в Одесі 15 грудня в орендованій квартирі засновника проекту Анатолія Каплана.

фото з відкритих джерел

Під час обшуку співробітники СБУ вилучили пристрої, на яких зберігаються біткоїни, ноутбук та інші особисті речі Каплана.

Підставою для обшуку стало розслідування проти осіб з США і України, які нібито займалися крадіжками грошей з платіжних карт користувачів. Їх підозрюють в обміні біткоїнів на гривні за допомогою Forklog.

Як повідомляє Громадське із посиланням на Аin.ua, в ухвалі суду по цій справі йдеться про компанію «Майнінг Фекторі», в якій ці особи значаться співзасновниками.

У Forklog відкидають звинувачення і стверджують, що особи і компанії, які фігурують у розслідуванні, не пов’язані з його засновниками.

Також згідно з рішенням суду, за яким проводився обшук, суддя відмовив слідчому у вилученні комп’ютерів і мобільних телефонів, проте, за словами адвоката Дмитра Гадомського, CEO Axon Partners (також представляє інтереси Forklog), слідчий порушив рішення судді: під час обшуку правоохоронці вилучили пристрої, на яких зберігаються криптовалюти, ноутбук та інші особисті речі Каплана.

Більше того, у ForkLog заявили, що один із співробітників відомства намагався вивести біткоіни на свій гаманець прямо під час обшуку. Адвокати Каплана у відповідь на це викликали поліцію і повідомили про грабіж.

Наступного дня з гаманця Каплана з криптовалютою ефіріум були переведені кошти на новостворений гаманець. За словами Каплана, ввечері того ж дня якісь люди намагалися зняти з його особистої карти близько 3000 грн.

У Службі безпеки України у коментарі Громадському повідомили, що заперечили факт проведення обшуків.

Зазначимо, що у законах України на даний час немає визначення криптовалют як таких.

У 2015-му році до засновника біткоін-спільноти України силовики прийшли з обшуком. У червні 2017-го правоохоронці заявили про викриття схеми легалізації коштів через криптовалюти. У серпні 2017-го правоохоронці виявили та вилучили 200 комп’ютерів для генерування Bitcoin в інституті Патона у Києві.

Нагадаємо, у США скасували принцип мережевого нейтралітету.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.