Одеський аеропорт і Київський метрополітен заявили про кібератаки. Загалом – понад 160 кібератак цього року

Про атаку хакерів заявили Одеський аеропорт і Київський метрополітен. За поточний рік українські структури зазнали понад 160 кібератак, – повідомляє DW.

 

Київський метрополітен у вівторок, 24 жовтня заявив про кібератаку.

“Увага! Кібератака! Метро працює у звичайному режимі, крім банківських сервісів (оплата безконтактними банківськими картками на жовтому турнікеті або MasterPass)”, – йдеться у повідомленні підприємства, розміщеному на сторінці в Facebook.

Також про кібератаку заявив Одеський аеропорт.

“Інформаційна система міжнародного аеропорту “Одеса” зазнала хакерської атаки. Всі служби аеропорту працюють в посиленому режимі. Приносимо вибачення пасажирам за вимушене збільшення часу обслуговування”, – йдеться у повідомленні адміністрації аеропорту в Facebook.

Водночас Міністерство інфраструктури України заявило про тимчасове припинення роботи сайту через повідомлення про кіберзагрозу.

“У зв’язку з отриманням низки повідомлень про зростання кіберзагрози, міністерством інфраструктури вживаються заходи з підвищення інформаційної безпеки. Сайт міністерства тимчасово не працює”, – написала в Facebook речниця відомства Марина Томко.

Понад 160 кібератак цього року

Загалом за поточний рік в Україні, як повідомила 24 жовтня на запит DW Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації, зареєстровано 164 випадки кібератак, з яких 95 припали на державний сектор, 56 атак уразили комерційний сектор, а 13 – закордонний. Для порівняння, у 2016 році команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події при Держспецзв’язку CERT-UA зареєструвала 224 хакерські атаки, більшість з яких припала на комерційний сектор – 141 випадок. 28 разів здійснювалися атаки на державний сектор та 55 – на закордонний.

Нагадаємо, наприкінці червня низку українських підприємств та установ вразила одна з найбільших кібератак в історії країни – вірус Petya. Що робити, щоб вірусні атаки в Україні не повторилися? Читайте думки експертів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.