Обшуки в провайдера “Ланет” завершилися нічим для податківців

Обшуки податківців з Державної фіскальної служби в офісах інтернет-провайдера “Ланет нетворк” та компанії “Ромсат” (входить в групу “Ланет”) завершилися нічим. Українські ЗМІ та ІТ-експерти занепокоїлися інцидентом, що відбувся 3 листопада 2016 року у Святошинському районі Києва. Про безрезультативність дій державних органів повідомили в самій ІТ-компанії.

«…речі та документи котрі зазначені в ухвалі слідчого судді не виявлено та не вилучено»Обшук офісу Мережа Ланет…

Опубліковано Мережа Ланет Четвер, 3 листопада 2016 р.

Через обшук одними з  перших тривогу підняла Інтернет Асоціація України, повідомивши представників медіа про блокування офісів працівниками податкової служби. За добу повідомлення в Фейсбуці “Мережа Ланет” про обшук ДФС було передруковано більш ніж 1200 разів.

ПРОДОВЖЕННЯ історії дивіться за посиланням: go.lanet.ua/CFumТриває обшук в офісі Мережа Ланет!Сьогодні вранці,…

Опубліковано Мережа Ланет Четвер, 3 листопада 2016 р.

Інтернет-провайдер повязав обшуки з судовим процесом “Ланет” проти Державної фіскальної служби щодо справи про несплату податків. Судове засідання заплановане на початок 2017 року. В такий спосіб податківці намагаються чинити тиск на керівництво київського провайдера, заявив виданню Ліга.Бізнес один із директорів “Ланет”.

Спочатку провідні українські ЗМІ з посиланням на заяву адвоката провайдера виданню AIN повідомили про вилучення серверів. Однак після завершення слідчих дій всі сервери залишилиася на місці. Перебоїв у роботі інтернету чи телебачення користувачів провайдера не було.

Голова Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко дії держави називає такими, що погіршують інвистиційну привабливість ІТ-ринку України для потенційних іноземних інвесторів.

“Мы можем сколь угодно декларировать, как государство идет навстречу бизнесу в Украине, мы можем писать о создании условий инвест привлекательности страны, мы можем много говорить, и даже давать гарантии государства. Но читая такие новости и уже зная суть вопроса, ясно, что никакой встречи, никаких условий для бизнеса в стране как нет, так и не будет. Не говоря уже о создании этих условий. Инвестор, читая такие новости, не то что не придет, он последнее заберет из этой страны, бизнес еще больше уйдет в тень”, – сказав Фідієнко в коментарі Цензор.нет у статті “За что “кошмарят” “Ланет”.

Гостроти в новину про вилучення техніки додав той факт, що того ж дня Верховна Рада вносила поправки в законопроект №3719, де йдеться, зокрема, про заборону вилучення серверів.Голова комітету Верховної Ради з інформатизації і зв’язку Олександр Данченко дії податківців назвав “сюрреалізмом”.

Сюрреалізм по-українськи. Сьогодні Верховная Рада має розглядати законопроект 3719, де в тому числі заборонено вилучати…

Опубліковано Olexandr Danchenko Четвер, 3 листопада 2016 р.

В Державній фіскальній службі досі не прокоментували ситуацію довкола групи “Ланет”.

Обшуки в ІТ-компаній не є рідкісним явищем для України. Наприклад, у вересні 2016 року СБУ вилучило близько ста серверів київського інтернет-провайдера Voks. Офіційна причина – ймовірні порушення одного із клієнтів провайдера. В Інтернет асоціації України дії СБУ назвали кримінальним злочином.  А в січні 2016 року СБУ вилучило сервери провайдера “Адамант” через розслідування у справі міжнародної хакерської групи.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.