Обшуки в “Риа Новости” й затримання керівника інформагентства. США заявили, що розуміють дії України

15 травня 2018 року СБУ здійснила обшуки в інформагенстві «Риа Новости» й затримала керівника Кирила Вишинського. Йому оголошено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. США заявили, що розуміють дії України, проте закликають владу діяти щодо «РИА Новости-Украина» та їхнього керівника Кирила Вишинського «відповідно до закону».

На фото керівник інформагенства “Риа Новости” Кирило Вишинський. Фото з відкритих джерел

Вранці 15 травня речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська опублікувала допису у Facebook про те, що «співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації».

«Правоохоронці встановили, що вони використовувались країною-агресором у рамках гібридної інформаційної війни проти України. Наразі відбуваються слідчі дії.  Деталі операції оприлюднимо сьогодні додатково», — йдеться у повідомленні.

Співробітники Служби безпеки України спільно з Прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур,…

Опубліковано Гітлянською Оленою 15 травня 2018 р.

 

Пізніше Гітлянська опублікувала допис-підтвердження обшуків.

«Шановні журналісти не встигаю відповідати усім телефоном, тому: підтверджую обшуки дійсно проводяться в офісі РІА Новини України, затримано його керівника. Ми маємо обґрунтовану доказову базу, яку ми оприлюднимо по завершені слідчих дій. Прошу зачекати кілька годин!», — йдеться у повідомленні.

Шановні журналісти не встигаю відповідати усім телефоном, тому: підтверджую обшуки дійсно проводяться в офісі РІА Новини…

Опубліковано Гітлянською Оленою 15 травня 2018 р.

«РИА Новости» заявили про те, що цього ж ранку у Києві затримали співробітника видання Кирила Вишинського.

Затриманому керівнику інформагентства «РИА Новости Украина» Кирилу Вишинському оголошено про підозру в скоєнні злочину. Про це повідомила речниця СБУ Олена Гітлянська.

Вишинському оголошено підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Керівника видання було затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Речниця СБУ також оприлюднила фото, які, за даними Служби, підтверджують незаконну діяльність журналіста.

Служба безпеки України інформує, що керівнику пропагандистського антиукраїнського інформаційного ресурсу «РИА Новости…

Опубліковано Гітлянською Оленою 15 травня 2018 р.

Раніше в СБУ повідомляли, що Вишинський нагороджений державною нагородою Росії — так званою медаллю за «повернення» Криму.

Також, за даними СБУ, Вишинський отримував 53 тисячі євро щомісячно на свою діяльність. У керівника інформагентства «РИА Новости Украина» також знайшли російський паспорт.

США заявили, що розуміють дії України щодо «РИА Новости»

США розуміють, що Україна захищається від впливу російської пропаганди, проте закликають владу діяти щодо «РИА Новости-Украина» та їхнього керівника Кирила Вишинського «відповідно до закону».

Про це під час брифінгу заявила представниця Державного департаменту США Гізер Нойерт.

«Ми розуміємо, що Україна, як і багато інших країн, стурбована інтенсивною пропагандою. Боже, коли ми розмовляємо з багатьма нашими союзниками і партнерами за кордоном, вони, звісно, стали жертвою і розуміють вплив і охоплення російської пропаганди. Тому ми розуміємо побоювання України з цього приводу. Але загалом це дуже серйозні дії, які необхідно здійснювати відповідно до закону», — заявила вона.

Нагадаємо, СБУ розгляне звернення Турчинова запровадити санкції проти електронних ЗМІ, що транслювали «парад» з ОРДЛО.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.