Обшукують IT-сектор: компанію Cogniance та “близько десятка інших”

22 лютого в офісі великої української IT-компанії Cogniance в Києві пройшов обшук. Про це повідомили співробітники компанії, передає ain.ua. Cogniance надає послуги з розробки програмного забезпечення, тестування, дизайну на міжнародному ринку.

Cogniance Office. Джерело – glassdoor

Співробітники СБУ прийшли в офіс Cogniance вранці, діяли за звичною схемою: нікого в приміщення не впускали і не випускали.

Приблизно до обіду робота компанії була паралізована. В обід оперативні заходи були закінчені, офіс розблоковано, співробітників відпустили додому.

За даними власника юридичної компанії “Міллер” Масі Найєма, Cogniance – не єдина IT-компанія, яку сьогодні обшукали – таких близько десятка.

На своїй сторінці в Facebook він повідомив, що обшуки проходили на підставі постанови Печерського суду “про проведення Огляду комплексу нежитлових приміщень”, видане на підставі клопотання слідчого з управління по розслідуванню особливо важливих справ Генеральної прокуратури.

“Щоб ви розуміли, кримінальна справа, в рамках якої проходять ці слідчі дії, взагалі стосується зловживання службовими особами Департаменту містобудування та архітектури КМДА. На обшуку пара слідчих. Два понятих і якийсь спецзагін поліції”, – написав Найєм.

За його словами, слідчі заборонили вести відеофіксацію оперативних заходів, погрожуючи вилучити телефони.

Співробітників, які встигли зробити фото, змусили їх видалити.

Однак ще в листопаді депутати схвалили заборону на проведення “маски-шоу”, ухваливши відповідний законопроект, в якому, серед іншого, дозволяється знімати процес на відео і забороняється вилучати техніку.

За оцінками DOU, в компанії працює більше 300 осіб. В цьому році компанія зайняла 40 місце в рейтингу найбільших IT-роботодавців України.

Нагадаємо, 8 лютого 2018 року відбулися чергові обшуки “Вестей”.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.