Низький старт. Абонплата за інтернет в Україні зросте – представники галузі

Цього року в Україні інтернет стане дорожчим. Працювати за старими цінами стає невигідно, пояснюють експерти. У країні велика територія, тож компаніям потрібні гроші на покриття. До того ж, і курс долара, і ціни на комунальні послуги, від яких теж залежить вартість інтернету, зростають. Платитимуть за інтернет більше українці вже в середині цього року, – заявляють представники галузі.

Провайдери пояснюють подорожчання кількома причинами, пише PMG.ua з посиланням на представників Інтернет-галузі. Перша – на ринку занадто багато інтернет-провайдерів, тому конкуренція щороку зростає. Якщо великі оператори за рахунок великої клієнтської бази ще можуть втриматися на плаву, то частина дрібних компаній прибутків майже не отримує.

За словами експерта у сфері інформатизації Романа Химича, в Україні існують сотні інтернет-провайдерів. Частина з них діє як прокладки для незаконного “відмивання” грошей, частина просто працює у збиток. Серйозних гравців, які не просто виживають, а розвиваються, не так багато, не більше 3-4.

“В Україні ціни на телеком одні з найнижчих у Європі і світі. Те, що у нас заведено хвалитися чи радіти, то це від хитрості розуму… Ми найбільша країна за територією у Європі і для того, щоб покрити всі регіони, потрібні гроші. Їх взяти нема де, крім як з кишені абонентів”, — вважає Химич.

Вартість послуги залежить від курсу валют, вартості оренди, а також від цін на електроенергію, пояснює голава правління Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко. У нашій країні це досить нестабільні компоненти, тому і ціни вже стрімко зростають.

“Перше, провайдер залежить від курсу долара, адже сам інтернет він купує у валюті поза межами країни. Коли починається зростання курсу, різницю треба десь компенсувати, оператори раніше брали гроші з власного прибутку, але так робити завжди не можна. Друге — зростання вартості електроенергії. Третє — для підключення нових абонентів технічні групи користуються автомобілями, відповідно, паливо не дешевшає. До того ж, зараз оренда виростає в геометричній прогресії”, — розповів Федієнко.

Поки в Україні один з найдешевших інтернетів у світі. На початок минулого року послуга в середньому коштувала 150 гривень чи $5,46. В сусідніх країнах ціни вищі: в Молдові та Росії ціна сягає 10-11 доларів, в Румунії – 15.  Це – за підрахунками ресурсу Howmuch.

Але середня вартість інтернету в Україні зросте вже до середини 2019 року – кажуть представники галузі. За попередніми даними, підвищення буде приблизно на 20%. Тим більше, що про таке рішення вже офіційно заявив один з найбільших провайдерів країни “Воля”. В цілому підвищення буде на 15-20% вже з 1 лютого.

“Підвищення вже почалося ще з кінця 2018 року. Оператори підняли тарифи на 10-15%. Тенденція така, що в кінці минулого року відсоток тих провайдерів, які підняли ціну, вище, ніж в кінці 2017-го. Наскільки вони виростуть до середини 2019 року? Не менше, ніж на 20%. Не кажу, що це станеться всюди, але якоїсь миті ціна просто вирівняється. Не буде так, що один пропонує за 100 мбіт/с 70 гривень, а інший 150”, — вважає Олександр Федієнко.

Сьогодні один з найбільших український провайдерів  – Lanet, пропонує споживачам найдешевші пакети «Інтернет+ IPTV телебачення» за 157 гривень чи $5,6 на місяць. Швидкість обіцяють до 100 Мбіт/с.

Провайдер «Воля» пропонує мінімальну місячну ціну на пакет «Інтернет+ кабельне телебачення» за ціною 239 гривень на місяць чи $8,5. Швидкість інтернету тут 100 Мбіт/с.  Компанія на сайті пропонує акцію для нових абонентів – перші чотири місяці за 99 гривень на місяць.

Раніше повідомлялося, що кількість інтернет-провайдерів в Україні зростає. За останні два роки Нацкомісія з регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) зареєструвала понад тисячу нових провайдерів. На думку експертів, такий факт може призвести до поступової концентрації ринку з боку сильних гравців.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.