Новий штраф для Google: $200 млн за порушення конфіденційності даних дітей на YouTube

Федеральна торгова комісія США (ФТК) наклала штраф на компанію Google у розмірі $200 млн через порушення конфіденційності дітей на відео-платформі YouTube. За відповідне рішення проголосували більшість членів ФТК. Цей штраф стане найбільшим, що коли-небудь накладали за порушення Правил захисту дітей в інтернеті, шляхом збору особистої інформації дітей без згоди батьків.

Фото: Unsplash

Як повідомляє Reuters, Google та Федеральна торгова комісія США дійшли згоди у врегулювання спору. 

Розслідування регулятор почав минулого року, після того як коаліція груп із захисту конфіденційності поскаржилася, що YouTube порушив закон про захист особистих даних дітей в мережі і збирає інформацію про них без згоди батьків, використовуючи дані для таргетування реклами. 

Як пише видання, для Google сума штрафу незначна у порівнянні з загальною вартістю компанії. 

30 серпня YouTube повідомив у своєму офіційному блозі, що контент для дітей буде виділено на окремій платформі YouTube Kids, аби створити для них безпечніше середовище у мережі. YouTube створюватиме відео підбірки залежно віку – до 4 років, 5-7 років та 8-12 років. Додаткові обмеження зможуть налаштувати дорослі. 

Нагадаємо, технологічні гіганти Google, Intel та Microsoft об’єдналися у консорціум – Confidential Computing Consortium. Компанії мають на меті прискорити впровадження технологій у сфері кібербезпеки та конфіденційності даних користувачів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.