Новий порівняльний аналіз про блокування інтернету: як діють Україна, Росія та Туреччина

Коли свобода вираження поглядів урівноважується з національною безпекою, може виникнути небезпечна ситуація. Так, міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch зазначила, що в 2017 році український уряд ухвалив ряд заходів, які обмежують плюралізм ЗМІ, свободу об’єднань та є надмірними і невідповідними законним інтересам безпеки. У якості обґрунтування використовуються мотиви необхідності протистояти військовій агресії Росії на сході України і антиукраїнській пропаганді.

Які кроки української влади викликають занепокоєння міжнародної спільноти? Які небезпечні прецеденти блокування можуть стати поширеною практикою в Україні? Та що це означатиме? Як суспільство ставиться до таких обмежувальних заходів?

Автор порівняльного аналізу “Блокування інтернету: фрагментуючи мережу та порушуючи свободу вираження поглядів” Ольга Кирилюк розкриває правові стандарти захисту інтернет-свободи, особливості блокування інтернету, статистику щодо рівня терпимості держав до свободи вираження поглядів, результати опитування щодо інтернет-свободи в Україні, а також обмежувальні практики в регіоні на прикладі України, Росії та Туреччини. А також надає рекомендації державам з метою забезпечення належної поваги та захисту інтернет-свободи.

Текст доступний англійською та українською мовами. 
 
Порівняльний аналіз “Блокування Інтернету: фрагментуючи мережу та порушуючи свободу вираження поглядів” підготовлено громадською організацією “Партнери цифрового правозахисту” (DDP) в рамках проекту “Сек’юритизація свободи вираження поглядів в Інтернеті” за підтримки Американської асоціації юристів Ініціативи з верховенства права (ABA ROLI).

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.