Нові дані про хакерську атаку на європейських журналістів оприлюднила Bellingcat

Команда розслідувачів заявила, що жертвами фішинг-атаки наприкінці липня стали 30 європейських спеціалістів з російських питань . А саму атаку здійснили для викрадення конфіденційних даних.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на iRozhlas. Видання зазначає, що атакували, зокрема, двох аналітиків Bellingcat, журналіста-розслідувача BBC, трьох репортерів The Guardian та трьох репортерів різних російських ЗМІ.

У сервісі зашифрованої електронної пошти ProtonMail підтвердили, що атака відбулася. При цьому журналіст The Guardian Люк Хардінг заявив, що «всі докази вказують» на російське ГРУ.

Атакували аналітиків-фахівців із зовнішньої політики Кремля та російських таємних операцій за кордоном.  Найбільше серед жертв атаки хакерів виявилося чехів – восьмеро.

«Це журналісти, люди з неприбуткових організацій та дослідники», — підтвердив аналітик Bellingcat Моріц Ракушицький.

Хакери атакували також чеські аналітичні центри, дотичні до російських питань: Evropské hodnoty («Європейські цінності») та Free Russia Foundation.

Група Bellingcat проаналізувала вихідний код і виявила, що напад був, вірогідно, здійснений державою, а не особою чи групою хакерів.

Аналіз дослідників показав, що таку операцію планували заздалегідь, більш як за один рік до того.

Починаючи з середини 2018 року експерти виявили «значне збільшення» діяльності хакерських груп APT28 (відомої також як Fancy Bear) та Sandworm. Уряди західних країн вважають ці хакерські групи підпорядкованими російському уряду і військовій розвідці ГРУ.

Нагадаємо, ще наприкінці липня засновник Bellingcat  Еліот Гіґґінс заявив, що за атакою на пошту, найімовірніше, стоїть Росія.

За даними журналістів, за нападом на МЗС Чехії у червні 2019 року також стоїть ГРУ і їхня хакерська група Fancy Bear.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.