В Криму знову затримали кримського татарина за старий пост в соцмережі

У селищі Кам’янка в анексованому Російською Федерацією Криму затримали кримського татарина Марлена Мустафаєва за пост у соцмережі “Вконтакте”, опублікований у липні 2014 р. з зображенням символіки організації “Хізб ут-Тахрір” (офіційно забороненої в Росії).

Мустафаєва затримали вранці 21 лютого, відвезли до так званого “Центру протидії екстремізму” й провели обшук в його будинку. В суді його буде захищати кримськотатарський адвокат Еміль Курбедінов, якого місяць тому затримали на десять діб також за трирічний пост у “Вконтакте” про ту ж організацію.

Після початку обшуків Мустафаєва до будинку прийшли знайомі, щоб зняти дії правоохоронців на відео. В результаті десять осіб були затримані за “незаконний мітинг”.

Ось що пишуть в соцмережах кримські активісти та родичі Мустафаєва:

Обыск на 4 остановке на каменских дачах у Марлена Мустафаева. Его взяли по дороге на роботу где-то 7.30

Опубліковано Osman Arifm 20 лютого 2017 р.

Среди тех, кого задержали с места обыска у Мустафаева, Осман Арифм, Ремзи Бекиров, Руслан Сулейманов, Изетов Риза, Алим …

Опубліковано Anton Naumlyuk 21 лютого 2017 р.

ОМОНовцы уже набрались опыта. Не хотят "беспредела" во время обысков, как это было в предшествующих обысках, в том числе…

Опубліковано Сафією Аишею Замужем 20 лютого 2017 р.

Кримського адвоката Еміля Курбедінова, який захищає інтереси арештованого журналіста Миколи Семена і захищатиме Марлена Мустафаєва, було затримано 26 січня в Бахчисараї і визнано винним за пост в соцмережі у 2013 р. з відео з заходу організації “Хізб ут-Тахрір”, забороненої в Російській Федерації (однак не в Україні). Затримання Курбедінов показав в прямому ефірі в Фейсбуці. Еміль Курбедінов неодноразово був адвокатом у політичних справах. З-під варти був відпущений 5 лютого.

Нагадаємо, в Криму у другому півріччі 2016 р. Центр інформації про права людини зафіксував 37 випадків порушень свободи слова. Зокрема, було закрито доступ до десятків українських видань, як “Крим.Реалії”, “Події Криму”, “Меридіан Севастопіль”, “Чорноморка”, “Обозреватель”, “ATR”, “Громадське радіо”, “Апостроф”, “StopFake” та інші.

 

Головне фото – з Фейсбук-сторінки Сафия Аиша

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.