Нове законодавство ЄС щодо авторських прав може змінити Інтернет

Комітет ЄС схвалив два нових правила щодо авторських прав, які, як стверджують противники поправок, «можуть знищити Інтернет, яким ми його знаємо». Меми, ремікси і інший створений користувачами контент може зникнути з Інтернету, якщо запропоновані Євросоюзом поправки стануть законодавчою нормою, попереджають експерти. Для того, щоб нові правила стали законом, потрібно, щоб їх ухвалив Європейський Парламент.

фото з відкритих джерел

Як повідомляє видання The Verge, два суперечливих нових правила, відомі як стаття 11 стаття 13, являють собою зміни в законодавство, що регулює роботу Інтернету.

Стаття 13 була розкритикована активістами, які стверджують, що вона може змусити інтернет-компанії «заборонити меми», оскільки, згідно з новими правилами, всі веб-сайти зобов’язані будуть видаляти захищені авторським правом матеріали, що фактично може означати заборону мемів із зображеннями відомих фільмів або телешоу.

Статтею 11 вводиться податок, що вимагає від інтернет-компаній дозволу видавців використовувати фрагмент своєї роботи.

Наприклад, на таких сайтах, як Google і Twitter невелика частина статті зазвичай відображається до того, як хтось натискає на неї повністю, але згідно з новим правилом ці компанії матимуть отримувати дозвіл і, можливо, навіть платити за використання цього механізму.

У листі, підписаному 169 експертами, стверджується, що нове правило,«швидше за все, буде перешкоджати вільному поширенню інформації, що має життєво важливе значення для демократії». Хоча нові правила були схвалені комісією ЄС, вони не будуть вступати в силу до тих пір, поки їх не ухвалить Європейський парламент. Активісти закликають депутатів скасувати ці правила.

Нагадаємо, громадські організації в Україні ініціювали Декларацію вільного Інтернету.​

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.