Зламали пошту та соцмережі журналіста Аркадія Бабченко. Через день той відновив доступ

У вівторок, 12 вересня 2018 року, у своєму відео на Фейсбуці Аркадій розповів, що втратив доступ до  поштової скриньки на Mail.Ru. Зламавши пошту, зловмисники заволоділи акаунтами в Твіттері, блогами на «Ехо Москви» та інтернет-майданчику «Сноб» і змінили пароль на Фейсбуці.

Бабченко розповів, що наразі доступ до фейсбук-аккаунту у нього є тільки з телефону, та він може робити публікації, а ось зайти з ноутбука — не виходить, оскільки пароль змінений. Змінити на попередній він не може, оскільки доступ до прив’язаної поштової скриньки теж втрачено.

У наступній публікації журналіст звертається до своїх підписників з проханням допомогти відновити доступ до зламаним акаунтів:

Як розповідає сам Бабченко, проблема була в поштовій скриньці Mail.Ru, яку він створив близько 15 років тому, але так і не змінив на скриньку більш надійного сервісу. Зазначимо, що разом з тим, Бабченко також користується й з скринькою на Gmail, ймовірно, з 2014 року, яку зазначає у своїх публічних постах на LiveJournal. Однак, його акаунти не були прив’язані до скриньки на Gmail.

Пізніше в соціальній мережі «ВКонтакте» на сторінці «КіберБеркут» було опубліковано відео нібито зламу поштової скриньки Аркадія Бабченко, так продемонстровано деякий зміст листів і файлів.

Під час фіксації  зламу на відео, зловмисники «засвітили» свій номер телефону, який вони прив’язали до аккаунту. Ось він: 0713001743 (код 071 належить мобільному оператору «Фенікс», який працює на окупованій частині України — «ДНР»).

Пізніше з’явилася інформація, що люди з Mail.Ru допомогли Аркадію Бабченко відновити  доступ до поштової скриньки.

Нагадуємо, аби зменшити ризик злому , користувачам необхідно використовувати довгі і унікальні паролі, а також 2-факторну аутентифікацію.

Аркадій Бабченко є відомим російським журналістом, який з 2014 року проживає в Україні. Відомий своєю гострою критикою політики Кремля, в тому числі щодо розв’язання Росією війни на Донбасі, Бабченко співпрацював з СБУ під час інсценізованого замаху на його життя у травні 2018 року. 29 травня цього року Національна Поліція України повідомила про здійснення замаху на Бабченка, в результаті його журналіст загинув від кількох пострілів у спину. Наступного дня голова СБУ Василь Грицак повідомив на брифінгу, що Бабченко живий, а СБУ вдалася до інсценізації вбивства з метою розкриття план з підготовки вбивства журналіста, замовниками якого виступила Росія.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.