Експерти розповіли про небезпеки для дітей в Інтернеті та соцмережах

Більшість українців не усвідомлюють загрози, які приховані в соціальних мережах для користувачів, особливо для дітей. Зокрема, як працює Інтернет, як контролювати та хто може використати інформацію, яку вони добровільно публікують.

Про небезпеки Інтернету 15 березня говорили учасники дискусії “Що суспільству варто знати про безпеку в Інтернеті? Як уберегти ваших близьких?”, яка була проведена громадською організацією “Інтерньюз-Україна”.

Нещодавно в українському сегменті Facebook журналісти та публічні особи провели флешмоб, під час якого публікували фотографії своїх дітей. Онлайн-акцію спровокувало повідомлення журналісти Наталі Гуменюк, яка на своїй сторінці в Facebook написала повідомлення про показ деякими медіа відеоролика з дітьми.

Про пост Nataliya Gumenyuk та дітей.Пост Наталки від 10 березня стане предметом розгляду Редакційною радою Громадсько…

Опубліковано Katya Gorchinskaya 11 березень 2017 р.

“В багатьох користувачів є ілюзія, що в соцмережах публікується приватна інформація. Навіть якщо це режим “Тільки для друзів”, дехто може зробити скріншот і видимим для всіх”, – сказав Віталій Мороз, керівник програм нових медіа “Інтерньюз-Україна”, додавши, що за допомогою певних сайтів через фото дитини треті особи можуть знайти її профіль в соцмережах і спробувати вступити в контакт.

В Україні проблема безпеки дітей в Інтернеті мало вивчена, оскільки дослідження тематики практично не проводяться. Лариса Волошина, психолог приватної практики, радить батькам розповідати більше підліткам про загрози в соцмережах і мати в друзях тільки тих людей, яких вони знають особисто. За її словами, першим, що вчать потенційні зловмисники дітей під час особистого листування – мати таємниці від батьків. Подібну тактику використовують адміністратори так званих “груп смерті” в соціальних мережах.

Також учасники дискусії відзначили, що серйозною проблемою Інтернету є неможливість видалити дані, які були викладені в публічний онлайн-простір.

“Інтернет – величезний комп’ютер, в якому нема кнопки “видалити”. Як воно мігрує, ким переглядається – ми не можемо побачити. Не забуваймо, що соцмережі належать корпораціям, які заробляють на цьому. У західному світі часто приводять приклади, що якщо інформації про дитину багато, то з часом це може впливати, чи їй нададуть в дорослому віці кредит, наприклад”, – заявив Максим Луночкін, експерт з цифрової безпеки.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.