Не користуватися інтернетом та телеграфом. В Росії ухвалено нові запобіжні засоби підозрюваним та обвинувачуваним

У Росії в якості запобіжного заходу будуть забороняти виходити в інтернет і користуватися телеграфом. Відповідний законопроект про введення нового запобіжного заходу – заборони на певні дії – нижня палата російського парламенту прийняла в третьому, заключному читанні, передає «Медуза».

фото – International Herald Tribune Magazine

Повідомляється, що Кримінально-процесуальний кодекс доповнюється статтею 105.1 «Заборона певних дій».

Підозрюваному чи обвинувачуваному, за рішенням суду, може бути заборонено:

– виходити в певні періоди часу за межі житлового приміщення, в якому він мешкає;

– перебувати в певних місцях, а також ближче встановленої відстані до певних об’єктів, відвідувати певні заходи і брати участь в них;

– спілкуватися з певними особами;

– відправляти і отримувати поштово-телеграфні відправлення;

– використовувати засоби зв’язку та інтернет;

– керувати автомобілем або іншим транспортним засобом, якщо скоєний злочин пов’язано з порушенням правил дорожнього руху і експлуатацією транспортних засобів.

Суд може застосовувати як окремі заборони з цього списку, так і все відразу. Також заборона певних дій зможе застосовуватися разом з іншими запобіжними заходами – домашнім арештом або заставою.

У разі порушення заборон підозрюваному або обвинуваченому запобіжний захід може бути замінений на більш суворий.

Законопроект про новий запобіжний захід був внесений групою депутатів від «Єдиної Росії» в жовтні 2015 року. У пояснювальній записці йшлося про те, що введення заборони на певні дії обумовлено «необхідністю забезпечення прав особистості, виконання загальновизнаних міжнародних норм права, підвищення ефективності кримінального переслідування, економії коштів федерального бюджету і скорочення репутаційних втрат, пов’язаних із задоволенням ЄСПЛ скарг російських громадян».

Нагадаємо, у Державну думу Росії внесли законопроект, який дозволить блокувати доступ до сайтів, де містяться дані, визнані судом такими, що принижують честь, гідність чи ділову репутацію громадянина або юридичної особи. 

Коментарі

data-url="https://netfreedom.org.ua/ne-korystuvatysia-internetom-ta-telegrafom-v-rosji-uchvaleno-novi-zapobizni-zasoby/" data-title="Не користуватися інтернетом та телеграфом. В Росії ухвалено нові запобіжні засоби підозрюваним та обвинувачуваним">

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.