Не користуватися інтернетом та телеграфом. В Росії ухвалено нові запобіжні засоби підозрюваним та обвинувачуваним

У Росії в якості запобіжного заходу будуть забороняти виходити в інтернет і користуватися телеграфом. Відповідний законопроект про введення нового запобіжного заходу – заборони на певні дії – нижня палата російського парламенту прийняла в третьому, заключному читанні, передає «Медуза».

фото – International Herald Tribune Magazine

Повідомляється, що Кримінально-процесуальний кодекс доповнюється статтею 105.1 «Заборона певних дій».

Підозрюваному чи обвинувачуваному, за рішенням суду, може бути заборонено:

– виходити в певні періоди часу за межі житлового приміщення, в якому він мешкає;

– перебувати в певних місцях, а також ближче встановленої відстані до певних об’єктів, відвідувати певні заходи і брати участь в них;

– спілкуватися з певними особами;

– відправляти і отримувати поштово-телеграфні відправлення;

– використовувати засоби зв’язку та інтернет;

– керувати автомобілем або іншим транспортним засобом, якщо скоєний злочин пов’язано з порушенням правил дорожнього руху і експлуатацією транспортних засобів.

Суд може застосовувати як окремі заборони з цього списку, так і все відразу. Також заборона певних дій зможе застосовуватися разом з іншими запобіжними заходами – домашнім арештом або заставою.

У разі порушення заборон підозрюваному або обвинуваченому запобіжний захід може бути замінений на більш суворий.

Законопроект про новий запобіжний захід був внесений групою депутатів від «Єдиної Росії» в жовтні 2015 року. У пояснювальній записці йшлося про те, що введення заборони на певні дії обумовлено «необхідністю забезпечення прав особистості, виконання загальновизнаних міжнародних норм права, підвищення ефективності кримінального переслідування, економії коштів федерального бюджету і скорочення репутаційних втрат, пов’язаних із задоволенням ЄСПЛ скарг російських громадян».

Нагадаємо, у Державну думу Росії внесли законопроект, який дозволить блокувати доступ до сайтів, де містяться дані, визнані судом такими, що принижують честь, гідність чи ділову репутацію громадянина або юридичної особи. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.