Націоналісти розповсюджують в онлайні фейкові картинки, пропагуючи мову ворожнечі

В інтернеті поширюються підроблені картинки з відомим онлайн-персонажем «Лепетун», що  пропагують мову ворожнечі (hate speech).

З початку тижня в інтернеті, зокрема в українському Фейсбуці, почали поширювати зображення, які розпалюють ворожнечу. В якості ідеї був використаний відомий інтернет-персонаж «Лепетун», який допомагає вивчати українську мову.

Перші спаплюжені зображення почали розповсюдживатися 20 серпня з сайту «Консул», який створили, як вони самі про себе пишуть — «українські націоналісти». Цей розділ на сайті вони назвали «Словник справжнього патріота у коротких коміксах». Ймовірний власник сайту «Консул» — людина під іменем Алексей Рейнс, на що вказує акаунт Інстаграма на сайті.

Автори справжнього «Лепетуна» — волонтери освітнього проекту «Мова — ДНК нації», що створений для тих, хто хоче вдосконалити свої знання української мови, помітили крадіжку свого героя. Вони зазначили, що власники ресурсів, які розповсюджують «підробку» — використовують персонаж без дозволу та закликали користувачів Фейсбуку скаржитися на такі публікації, якщо вони їх зустрінуть у мережі.

«Нам сумно бачити, як наші напрацювання намагаються використати для розпалення ворожнечі напередодні Дня Незалежності. Будемо вдячні, якщо ви знайдете час, щоб поскаржитися на цей ресурс за грубе порушення інтелектуальних прав і ганебну спробу принизити гідність людини».

Усього у Фейсбуці було опубліковано три дискримінаційні картинки, що зачіпають ЛГБТ-спільноту, жіночий феміністичний рух та ромів. Кожна з них була опублікована на різних сторінках Фейсбуку, ймовірно, від одного адміністратора — користувача під іменем Алексей Рейнс, яким таким чином вирішив популяризувати свій правий онлайн-ресурс.

Заклик видаляти картинки у Фейсбуці за порушення авторських прав від адміністраторів сторінки «Мова» знайшов підтримку в користувачів Фейсбуку — одна з трьох дискримінаційних картинок про ЛГБТ була заблокована станом на 22 серпня 2018 року. Дві інші поки залишаються у Фейсбуці.

Оригінальні тізери від сторінки «Мова» пропонують користувачам використовувати правильні терміни та слова, розрізняти близькі за смислом поняття та уникати суржика та русизмів. Приклад картинки на тему розрізнення термінів «пальне» та «паливо»:

Нагадаємо, проект «Інтернет свобода Інтернету» створив серію анімованих роликів «Як уберегтися в Інтернеті в часи конфлікту».

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.