НАТО допомагає Україні створити курс з кіберзахисту

Про це повідомляє «Укрінформ», посилаючись на сайт НАТО. Як пише видання, Північноатлантичний Альянс надає Україні допомогу у створенні розгорнутого курсу з підготовки фахівців кібернетичного захисту на базі Житомирського військового інституту імені Сергія Корольова.

«Експерти з країн-союзниць у вересні відвідали Житомирський військовий інститут імені Сергія Корольова для того, щоб допомогти у започаткуванні нового курсу з кібербезпеки. Україна є однією з перших країн-партнерів (разом з Тунісом), де створюється подібний курс», — йдеться у повідомленні.

Представники Альянсу провели для українських фахівців покрокову демонстрацію організації навчання з урахуванням національних потреб та особливостей. Курс містив розробку навчального плану, детальних план-конспектів для проведення лекцій та лабораторних вправ. Також експерти НАТО навели приклади побудови навчальних курсів з кібернетичного захисту у військових академіях Канади, Польщі та Ірландії. Ці країни вже адаптували до навчальних програм настанову НАТО з кібернетичної безпеки (Generic Reference Curriculum on Cybersecurity).

Кібернетичні операції з підтримки виконання військових завдань за кількома ймовірними сценаріями пропонувались серед практичних вправ, йдеться у повідомленні. Українські методисти під керівництвом інструкторів Альянсу мали нагоду ознайомитися з інструментами та досвідом НАТО у цій сфері.

Спеціалізований курс з кіберзахисту «10 принципів кібернетичної безпеки» вже є доступним он-лайн українською мовою на спеціалізованому освітньому порталі НАТО.

У Програмі з підтримки військової освіти (NATO Defence Education Enhancement Programme) беруть участь 12 країн: Афганістан, Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Мавританія, Молдова, Сербія, Колишня Югославська Республіка Македонія, Туніс та Україна.

На початку жовтня генсек Альянсу Єнс Столтенберг пообіцяв президенту України Петру Порошенку продовжувати надавати підтримку у захисті від можливого кібервтручання з боку Росії. Це він заявив у Брюселі, відповідаючи на питання про взаємодію України та Альянсу у кіберпросторі під час президентських і парламентських виборів у 2019 році.

При цьому від додав, що НАТО вже підтримує зміцнення кіберзахисту України за допомогою трастових фондів.  Зокрема, Альянс підтримав створення центру реагування на інциденти у кіберпросторі, який буде одним із інструментів реагування на перешкоджання, втручання або зломи її кібермереж.

Нагадаємо, 8 лютого 2018 року Палата представників Конгресу США ухвалила законопроет «Про співпрацю з Україною з питань кібербезпеки». За взаємодію між двома країнами в умовах російської гібридної агресії виступили 404 конгресмени, повідомило посольство України в США.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.