“Наразі немає єдиного органу, який би займався питаннями управління Інтернету” – підсумки третьої робочої зустрічі представників громадянського суспільства за проектом “Зелена книга”

У вівторок, 18 червня у ГО “Інтерньюз-Україна” відбулася третя робоча зустріч представників громадянського суспільства в рамках адвокаційного проекту “Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень”. 

Фото: Віталій Мороз, керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна”

Третя робоча зустріч представників громадянського суспільства була присвячена питанням моделі управління Інтернетом та захисту прав користувачів у мережі. 

В ході дискусії учасники зауважили, що держава хоче займатися питаннями кібербезпеки і захищати кіберпростір країни, однак необхідно розділяти поняття технічної безпеки та інформаційної.

Серед ключових проблем експерти називають складність комунікації з органами виконавчої влади, оскільки  немає єдиної структури, яка б займалася питанням управління інтернету, оскільки функції розпорошені між різними органами. А ті, що є – ніяк не впливають на політики. 

Присутні учасники дискусії також зауважили, що інтерес до таких форумів як IGF є у двох із трьох зацікавлених сторін. Це користувачі та представники бізнесу. А от представників виконавчих органів на такі заходи залучити складно – вони, якщо беруть участь, то тільки формально. 

В частині захисту прав користувачів експерти зазначають – дуже багато речей намагаються перекласти на договірні відносини. І наразі дві ключові проблемні зони – це провисання механізму доведення порушення прав користувачів та питання ефективності правоохоронних органів. 

Детальніше про результати зустрічей з представниками громадянського суспільства та урядовцями читайте на нашому сайті. 

Проект «Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень» реалізується ГО «Інтерньюз-Україна” , що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через американську неурядову організацію «Counterpart International, Inc».

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.