Напередодні виборів в Україні Facebook видалив десятки акаунтів та сторінок, що поширювали дезінформацію

25 липня компанія Facebook повідомила про видалення 294 акаунтів, 1509 сторінок і 32 груп у чотирьох країнах – Україні, Росії, Таїланді та Гондурасі в рамках протидії дезінформації, оманливій політичній пропаганді та іншим зловживанням соцмережею. 

Скріншот Facebook: приклад видалених сторінок та груп

Як повідомляється у звіті, напередодні виборів в Україні Facebook видалив 101 акаунт, 11 сторінок, 32 групи у Facebook та 5 облікових записів у Instagram, що з Росії та Луганської області поширювали критику українського уряду, дезінформацію про війну на Сході та політичні новини напередодні парламентських виборів в Україні. 

Скріншот Facebook: приклад видалених сторінок та груп

Люди, що керували видаленими сторінками та акаунтами, видавали себе за українських військових та журналістів. 

Натаніель Глейхер, керівник політики з питань кібербезпеки Facebook, повідомив також, що адміністратори фейкових профілів та груп намагалися використати соцмережу для залучення користувачів до сторонніх веб-сайтів, розміщуючи дезінформацію про українську політику та відносини України та Росії. Глейхер додав, що для виявлення фейкових сторінок компанія використовувала також результати досліджень українських організацій, які займаються фактчекінгом. 

Скріншот Facebook: приклад видалених сторінок та груп

Що стосується облікових записів, видалених у Таїланді, “вигадані особи” поширювали оманливу пропаганду про політику країни, стосунки США і Китаю, протести у Гонконзі та критику активістів Таїланду. Відповідно до звіту Facebook, частково діяльність з поширення дезінформації пов’язана з особою, що близька до журналу New Eastern Outlook, який фінансується російський урядом та базується у Москві. 

Поширення дезінформації в Україні, Росії, Таїланді та Гондурасі – непов’язані між собою операції, що вводили в оману користувачів. 

У своєму звіті Facebook повідомив про збільшення темпів розслідування фейкових облікових записів. 

Нагадаємо, Федеральна торгова комісія США та Facebook 24 липня 2019 року уклали угоду, за якою компанія має сплатити 5 мільярдів доларів штрафу та посилити політику конфіденційності. Про що домовилися сторони та які це матиме наслідки для користувачів та розробників читайте на нашому сайті. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.