Напередодні парламентських виборів з’явилася фейкова сторінка КМІС, яка публікує неправдиву соціологію

У Facebook напередодні парламентських виборів з’явилася фейкова сторінка КМІС, яка публікує неправдиві соціологічні дані про рейтинги на різних округах. Про це на своєму сайті повідомив Київський міжнародний інститут соціології.

Фото: скріншот головної сторінки КМІС

Фейкову сторінку створили 6 липня 2019 року з назвою “КМІС” і з того часу її не змінювали. Ця сторінка вже має понад 100 підписників, які у коментарях пишуть, що не розуміють чи оприлюднені дані фейкові, чи стався злив закритої інформації. 

Генеральний директор КМІС Володимир Паніотто неодноразово писав на своїй сторінці та на фейковій сторінці КМІС, яка виглядає як справжній обліковий запис установи, що вся інформація на ній неправдива.

Фото: скріншот фейкової сторінки КМІС з неправдивими даними

Справжній обліковий запис КМІС має понад 600 підписників. Крім того, щоб відрізнити оригінальність сторінки від фейку, можна звернути увагу на дату створення сторінки. Офіційний обліковий запис “справжнього” КМІСу створено 25 лютого 2014 р.

Нагадаємо, нещодавно недостовірні дописи від імені ресторатора та бізнесмена Миколи Тищенка, який балотується до Верховної ради від партії “Слуга народу” по 219 округу, поширювалися у Facebook та Instagram. Акаунти видалені, однак “новину” встигли поширити деякі онлайн-ЗМІ, серед них – Обозреватель.Неправдивий допис містив всі ознаки підкупу виборців. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.