Напередодні Дня пам’яті та Євробачення СБУ закликало громадян бути пильними

скріншот з ролика СБУ щодо вибухівки на вокзалі

За два дні до початку конкурсу Євробачення 2017 в Україні, а також напередодні Дня пам’яті 9 травня Cлужба безпеки України опублікувала в соціальних мережах два коротких ролики з закликом до громадян інформувати про підозрілу поведінку незнайомців. Ролики опубліковані у Фейсбуці та Твітері СБУ, однак їх наразі немає на каналі СБУ у YouTube.

У першому ролику СБУ закликає інформувати про залишені без нагляду речі в громадських місцях, оповідаючи історію про сумку з вибухівкою на території залізничного вокзалу Києва. За легендою, туристи помічають сумку, залишену незнайомцем без нагляду на вокзалі та телефонують на гарячу лінію СБУ за номером 0 800 501 482.

Працівники СБУ затримують зловмисника та ідентифікують вибухівку в сумці, нейтралізуючи її згодом. Станом на 8 травня, ролик тривалістью 36 секунд набрав у Фейсбуці більш як 175 000 переглядів й 4050 шерів.

Другий ролик від СБУ закликає інформувати про підозрілу поведінку незнайомців. За легендою, сім’я влаштовує пікнік на природі поблизу річки й дамби. Чоловік випадково помічає двох незнайомців, які готують запустити безпілотник в бік дамби, й телефонує на гарячу лінію СБУ. Співробітники служби затримують незнайомців.

За сюжетом, зловмисники планували диверсію з допомогою безпілотного апарату. Ролик триває 39 cекунд і станом на 8 травня набрав 75 000 переглядів та 15000 шерів.

скріншот з ролика СБУ щодо диверсантів

Якоє є зворотня реакція користувачів на ці ролики? Більшість коментарів під роликами є радше позитивними, частина – вказують не недоліки ролику, акцентуючи на складності номеру гарячої лінії.

“Правильна реклама і актуальна в наш час, без допомоги громадян набагато важче виявляти злочинців які хочуть зашкодити нашій державі і громадянам”, – пише користувач Олесь Демчук.

“Все вірно, але номер гарячої лінії складний, пропозиція – змінити та поширювати в ЗМІ”, зазначає користувач Олексій Думбрава.

“Номер телефону занадто складний. Навряд чи хто його згадає в потрібний момент” – пише користувач Vitalii Kovalchuk.  

В першій половині травня в Україні відзначають День пам’яті (9 травня) як завершення другої світової війни, а також в Києві з 7 по 13 травня проходить пісенний конкурс Євробачення 2017. У зв’язку з проведенням конкурсу, в Києві посилили заходи щодо безпеки гостей та жителів міста.

Нагадаємо, минулого року СБУ затримувала адміністраторів “антиукраїнських” груп в соцмережах.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.