Найбільше онлайн-видання Білорусі Tut.by добровільно зареєструвалося як ЗМІ

21 січня 2019 року Міністерство інформації Республіки Білорусь зареєструвало мережеве видання TUT.BY. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

фото: TEDxMinskWomen, 2.11.2017, Галерея TUT BY

Відповідно до Закону Республіки Білорусь «Про засоби масової інформації» онлайнові видання наділяються усіма правами і несуть обов’язки засобів масової інформації.

У 2018 році були схвалені поправки до Закону про ЗМІ, відповідно до яких інтернет-видання можуть пройти добровільну реєстрацію як ЗМІ. Відповідно до закону, їх називатимуть «мережевими виданнями». Водночас, співробітники незареєстрованих інтернет-видання не будуть вважатися журналістами, а держоргани матимуть право відмовити їм в акредитації під час офіційних заходів.

Відповідно до закону, онлайн-ЗМІ в Білорусі будуть називати «мережевими виданнями». Реєструватися можна добровільно.

Раніше мережевими виданнями були зареєстровані sb.by (видавничий дім «Білорусь сьогодні»), zviazda.by (видавничий дім «Звязда») і недержавне видання belnovosti.by. Головний редактор Tut.by Марина Золотова опублікувала у своєму профілі копію свідоцтва:

джерело: акаунт у Фейсбуці Марини Золотової 

В Україні ж питання онлайн-видань є неврегульованим. Онлайн-видання не мають статусу ЗМІ, якщо тільки вони не зареєстровані як інформаційні агенції, що надає їм статус ЗМІ, а співробітникам – статус журналістів.

Нагадаємо, редакція TUT.BY опинилася під тиском з боку білоруських правоохоронців. Слідчий комітет (Генеральна прокуратура) порушив кримінальну справу проти головного редактора TUT.BY Марини Золотової відповідно до статті 86 Кримінального кодексу Білорусі. Золотову обвинувачують в бездіяльності посадової особи, що нібито призвело до несанкціонованого доступу співробітників TUT.by до інформації інформагенства БЕЛТА. 11 січня 2019 року справа Золотової була передана в суд.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року українські медійні організації висловили підтримку головній редакторці TUT.BY та іншим журналістам, що опинилися під переслідуваннями у “справі БЕЛТА”.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.