На саміті G7 Макрон та Трамп обговорять податок Франції для техгігантів

Президент США Дональд Трамп жорстко розкритикував закон про спецподаток для техгігантів, який підписав президент Франції Еммануель Макрон. Податок застосовується з початку 2019 року та у першу чергу торкнеться американських технологічних компаній Facebook, Google, Amazon та Apple.

Фото: Reuters

У своєму Twitter Трамп написав: “Франція щойно обклала цифровим податком наші великі американські технологічні компанії. Якщо хтось їх оподатковує, це повинна бути їхня країна, США. Невдовзі ми оголосимо про серйозні дії у відповідь щодо безглуздого вчинку Макрона. Я завжди казав, що американське вино краще за французьке!”

Після такої заяви Макрон у телефонному дзвінку з Трампом обговорив з ним важливість міжнародної угоди про оподаткування для техкомпаній, пише Reuters. 

“Президент підкреслив, що саміт G7 буде можливістю рухатися до загального оподаткування цифрової діяльності, що є в наших загальних інтересах, і над яким нам потрібно продовжувати працювати, щоб отримати широку міжнародну угоду”, – заявили у офісі Макрона.

Нагадаємо, новим податком обкладатиметься будь-яка технологічна компанія з доходом понад 750 млн євро, з яких не менше 25 млн євро заробляються у Франції. Офіційний Париж очікує, що новий податок принесе близько 200 мільйонів євро у бюджет країни вже цього року, а у 2020 році – вже 650 мільйонів євро.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.