На росіянина завели кримінальну справу за проукраїнський коментар на YouTube

Проти жителя Санкт-Петербурга Євгенія Ніколаєва порушено кримінальну справу відповідно до ч. 1 ст. 282 КК РФ («розпалювання національної ненависті») через коментар на YouTube. Він написав, що Україна «існувала ще тоді, коли Росії в проекті не було».

У 2017 році Євгеній опублікував коментар під відеороликом «Сільська Тоскана — Думки про Італію північну і південну», що на думку правоохоронних органів «розпалює ворожнечу і принижує гідність за ознакою національної приналежності».

У коментарі Ніколаєв заявив, що Україна існувала ще тоді, коли «Росії в проекті не було». Він також зазначив, що тільки в 1721 році Петро I «побувавши в Європі перейменував Тартарію (Московію, Московське князівство), а по суті Ординський улус — в Росію».

Російський Аналітичний центр «Сова» ознайомився з коментарем Ніколаєва і зазначив:

«Ми ознайомилися з коментарем Ніколаєва. У ньому можна угледіти ознаки приниження гідності не тільки росіян як політичної спільності, а й етнічних росіян. Однак ніяких агресивних закликів коментар не містить. Приниження гідності, з нашої точки зору, не представляє істотної суспільної небезпеки і не заслуговує кримінального переслідування, тому відповідне формулювання варто виключити зі складу ст. 282».

Нагадаємо, у квітні 2018 року, суд у Красноярську засудив Оксану Походун до двох років умовно за зображення з закритого альбому у «ВКонтакте». Її визнали винною в розпалюванні ненависті або ворожнечі за ознаками національності, походження і відношення до релігії.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.