Ми живемо в світі, який намагається тебе хакнути – Юваль Ной Харарі

Сьогодні ми живемо в світі, який намагається тебе хакнути, і потрібно бути до цього готовим, пише у колонці для НВ Юваль Ной Харарі, ізраїльський історик та професор історичного факультету Єврейського університету в Єрусалимі. 

Фото з відкритих джерел: Юваль Ной Харарі

“Якщо ти вимкнеш телефон, люди навколо тебе продовжать ним користуватися. Камери і сенсори вже всюди. Наша здатність контролювати свої дані щороку зменшується. І це те, чому ми потребуємо колективних дій на рівні урядів і на рівні глобальних домовленостей. Оскільки люди вже не зможуть захистити себе поодинці”, – вважає історик. 

На думку Харарі, майбутня свобода та незалежність вимагає громадського тиску та резонансу від нації, а щоб її захистити, в ХХI столітті ви маєте захистити свої персональні дані.

У свої колонці ізраїльський історик пише: “Уявіть ситуацію, коли Україна теоретично незалежна, але американці, або росіяни, або китайці мають всю персональну інформацію про кожного політика, кожного журналіста, кожного військового або силовика всередині країни. І це цілком реальна ситуація, до якої ми можемо прийти”. 

Харарі вважає, що сьогодні набагато важливіше обговорювати захист персональних даних, ніж тероризм чи міграцію, оскільки втрачаючи контроль над даними, втрачається незалежність. 

Ключові тези за пісумками публічного обговорення Інтерньюз-Україна про приватність та конфіденційність даних користувачів в Україні читайте на нашому сайті

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.