“Ми стикаємося з викликами, яких не мала Європа”: підсумки другої робочої зустрічі урядовців за проектом “Зелена книга”

У вівторок, 28 травня, відбулася друга робоча зустріч представників державних органів України в рамках адвокаційного проекту «Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень».

На початку зустрічі керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна” Віталій Мороз зазначив, що у ІТ-спільноти є розуміння, що з розвитком технологій обмеження доступу до інтернету стає складнішим, а іноді й неможливим. У такій ситуації держава пропонує підходи, що за визначенням не є ефективними.

Водночас, учасники апелювати до того, що обмеження доступу до інтернет-ресурсів може бути ефективним, апелюючи до російських соцмереж. Частина учасників на зустрічі також вказала на необхідність створення окремого державного органу, що визначатиме, який саме контент чи ресурс має бути заблоковано. Оскільки, як вважають урядовці, шкідливим є не сам сайт, а інформація, яку він поширює. Вони зазначили, що підтримують підхід колег з НАТО, які виступають за прозорість критеріїв та оцінки контенту для суспільства.

Під час дискусії також обговорювали питання прозорості власності медіа та роботи ЗМІ у онлайні. Учасники зустрічі вважають, що сьогодні є складнощі у розумінні статусу “Інтернет-видання”, тому мають бути чітко визначені його мета, цілі та статус журналіста, який працює у такому ЗМІ.

На думку представників державних інституцій, розгляд законопроектів, які стосуються обмеження чи блокування ресурсів, має супроводжуватися такими правовими нормами, як Конвенція прав людини, зокрема стаття 10 (Свобода вираження поглядів – ред.).

В ході дискусії учасники наголосили, що Україна стикається з викликами, яких не мала Європа. Це не є приводом для згортання прав та свобода, але варто враховувати, що контекст інший.  

Наступні зустрічі в рамках проекту відбудуться 18 та 25 червня, на яких учасники обговорять питання захисту прав користувачів мережі, як має бути врегульовано право збирати персональні дані та хто має відповідати за захист прав користувачів у мережі – провайдери, державні структури чи самі користувачі.

Нагадаємо, у квітні 2019 року ГО “Інтерньюз-Україна” у партнерстві з УФБС розпочали проект, що ставить за мету написання “Зеленої книги”. Мета проекту – покращити якість розробки нових законодавчих ініціатив в Україні у тематиках Інтернету та інформаційного простору.

Детальніше про проведену другу зустріч представників громадянського суспільства та IT-галузі читайте на нашому сайті, більше деталей про проект – за посиланням.

Проект «Зелена книга з управління інтернетом та інформаційної політики в Україні як інструмент адвокації в процесі вироблення рішень» реалізується ГО «Інтерньюз-Україна” , що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через американську неурядову організацію «Counterpart International, Inc».

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.