МВС Німеччини: месенджери мають надавати доступ до інформації про дзвінки та чати користувачів

Міністерство внутрішніх справ Німеччини планує зобов’язати месенджери надавати правоохоронним органам доступ до інформації про листування та дзвінки користувачів. Сьогодні месенджери надають лише зашифровану інформацію та відмовляються її розшифровувати. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Der Spiegel.

Фото з відкритих джерел: Ініціатор змін міністр внутрішніх справ Німеччини Хорст Зеехофер

Як повідомляє видання, зараз правоохоронці можуть отримати доступ до повідомлень з месенджерів користувачів лише за наявності судового ордеру. Цю норму змінювати не будуть.

Якщо зміни будуть схвалені, месенджери будуть зобов’язані надавати розшифровану інформацію, або Федеральне агентство зв’язку Німеччини їх заблокує.

Ініціатором таких змін виступив міністр внутрішніх справ Німеччини Хорст Зеехофер. Якщо ініціативу міністра схвалять, нові норми набудуть чинності вже цього року.

Нагадаємо, наприкінці 2018 року директор російського ФСБ Бортніков заявив, що у спецслужб мають бути ключі для шифрування кожного сервісу в інтернеті. Він відзначив, що це дозволить йому “захистити права та свободи законослухняних громадян, та успішно протидіяти тероризму”.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.