Як порушують Інтернет-свободу в Україні, Росії та Білорусі. Огляд за 10-23 грудня

Протягом 10-26 листопада на карті «Моніторингу свободи Інтернету» було повідомлено про 8 випадків порушень Інтернет-свободи на території України, Росії та Білорусі.

svoboda-3

Українці стурбовані, чи зможуть надалі користуватися сервісом бронювання житла Booking.com, в Росії блогеру дали два роки за статтю про сирійську війну, в Луганську продовжують зникати блогери. Про ці та інші випадки порушень Інтернет-свободи – в нашому стислому огляді.

Україна

Booking.com хочуть заблокувати в Україні. Проти ресурсу порушене кримінальне провадження через розміщення оголошень кримчан та українських готелів, які були незаконно відібрані після російської анексії. Справу веде прокуратура Автономної республіки Крим.

Онлайн-кінотеатр FS.TO закрили через податки. Після закриття Кіберполіцією головною була версія, що ресурс порушував авторські права. Однак згодом голова Департаменту кіберполіції МВС Сергій Демедюк заявив, що власники FS.TO не сплачували податки від рекламних доходів.

В Києві відбулася дискусія між провайдерами та власниками медіа-груп. Після 1 січня в деяких областях в  кабельному телебаченні можуть зникнути центральні телеканали. Провайдери та медіа-групи досі не домовилися, на яких засадах співпрацюватимуть. Що чекає на глядачів з нового року – читайте тут. Захід відбувся у Києві 14 грудня з ініціативи громадської організації “Інтерньюз-Україна”що реалізує проект на захист свободи Інтернету в Україні.

Російський блогер звернувся до України з проханням отримати статус біженця. Невідомий чоловік заявив на кордоні, що його переслідують в Росії. Про його подальшу долю невідомо.

Донбас

В окупованому Луганську зник ще один проукраїнський блогер. У соцмережах він критикував незаконну владу. Геннадій Беніцький тривалий час не має активності в Фейсбуці. Існує підозра, що Беніцького спіткала доля арештованого луганського блогера Edward Ned, який арештований владою “ЛНР” за “шпигунство” на користь України.

Росія

Тюменського блогера посадили до в’язниці за “виправдання тероризму”. Термін ув’язнення – два роки шість місяців. Олексій Кунгуров восени 2015 р. у своєму блозі в LiveJournal опублікував статтю “Кого на самом деле бомбят путинские соколы?”. Автор спростував кілька міфів про участь Росії у конфлікті в Сирії.

Блогера з Краснодара арештували за хрест на пам’ятнику. Олексій Кнедляковський під час акції в день ФСБ почепив хреста на бюсті радянського чекіста Фелікса Дзержинського. Відео доказів у слідства нема. Активісту дали 15 діб арешту. У відповідь він оголосив початок голодування.

Білорусь

В Мінську затримали російського блогера. Справу проти Олександра Лапшина відкрили в Азербайджані за візит до Нагорного Карабаху, який Баку вважає своєю територією. У блогера три громадянства: українське, російське та ізраїльське.

Сайт вбитого журналіста Павла Шеремети був тимчасово недоступним через проблеми з доменом. “Белорусский партизан” тепер доступний за адресою belpartisan.org. Причиною блокування ресурсу стало те, що хостери не змогли добитися підтвердження у колишнього власника сайту його електронної скриньки.

Що відбувалося зі свободою Інтернету в Україні, Росії та Білорусі протягом 10-23 грудня 2016 р. читайте тут.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.