Міністерство інформаційної політики складає списки сайтів для заборони

Міністерство інформаційної політики України до 16 березня підготує список сайтів, що “підривають суверенітет України”, з метою їх подальшого блокування.

Міністр Юрій Стець на прес-конференції 2 березня згадав тільки один ресурс – “Русская весна”.

Досі незрозуміло, в який спосіб, хто, скільки блокуватимуть веб-ресурси і коли справді це може статися.

“Ми знайдемо механізм, яким чином вони будуть закриті найближчим часом”, – зазначив міністр інформаційної політики.

Список складатиме призначений 21 лютого заступник міністра Дмитро Золотухін. Рішення про закриття сайтів повинні обговорити з медіа-експертами та громадськими діячами, які входять до експертної ради при Мінінформполітики. Також список сайтів ще буде узгоджуватися з Службою безпеки України.

Колишній заступник голови правління Інтернет асоціації України та керівник інвестиційного холдингу Internet Invest Олександр Ольшанський назвав таку ініціативу “беззмістовною”і політичним піаром Стеця, оскільки незрозуміло, як будуть блокуватися сайти.

25 лютого Президент Петро Порошенко підписав Указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони “Про Доктрину інформаційної безпеки України”. Міністерство інформаційної політики повинно буде організувати процес моніторингу ЗМІ та Інтернету, щоб виявити заборонену до поширення в Україні інформації. Міністерство інформполітики також здійснюватиме моніторинг загроз національним інтересам і національній безпеці в інформаційній сфері. За реалізацію Доктрини в Міністерстві інформаційної політики відповідатиме Дмитро Золотухін, якого 21 лютого призначили заступником міністра інформаційної політики.

Також в Доктрині визначено, що Служба безпеки України буде здійснювати моніторинг спеціальними методами і способами вітчизняних та іноземних засобів масової інформації та мережі Інтернет з метою виявлення загроз національній безпеці України в інформаційній сфері.

18 лютого Петро Порошенко ввів інше рішення РНБО, яке стосувалося Інтернету. Зокрема, президент доручив Кабінету міністрів розробити законопроекти, які б давали можливість владі блокувати веб-ресурси, а силовим органам більше повноважень для отримання інформації від Інтернет-провайдерів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.