Міністр Бородянський запропонував ввести кримінальну відповідальність за свідоме спотворення суспільної думки

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив про те, що в Україні немає відповідальності за спотворення суспільної думки у інформаційній сфері. На його думку “необхідно ввести такий критерій, при якому за подібні речі буде наставати кримінальна відповідальність”. Про це Бородянський заявив в ефірі Радіо НВ.

Фото: УП

“У країнах, які ведуть війну, а Україна веде війну з потужною державою, рівень захисту інформаційного простору і відповідальність за маніпуляції у інформсфері має бути досить серйозною. Наше завдання – сформувати таке законодавство, яке з одного боку забезпечить свободу слова, а з іншого – убезпечить нас від маніпуляцій та фейків”, – вважає міністр. 

За його словами це має відбуватися на межі держави та медіасуспільства у формі співрегулювання.

“В рамках співрегулювання організації можуть визначати, що таке маніпуляція, як вона виглядає і позначати її, з другого боку, є маніпуляції, за які люди отримують гроші, наприклад, ботферми, фейки, які розповсюджуються різними сайтами, спотворення інформації. Це більш серйозна відповідальність, коли люди за гроші спотворюють суспільну думку”, – підкреслив Бородянський. 

Міністр також згадав британський регулятор Ofcom, який наклав штраф на російський пропагандистський канал Russia Today, як приклад організації, яка б моніторила маніпуляції у інформаційній сфері та задавала стандарт журналістики. 

Нагадаємо, уряд через співрегулювання та саморегуляцію медіа розраховує отримати якісний інформаційний простір та підтримуватиме медіапродукти, які протидіятимуть інформаційній агресії. Про це йдеться у програмі дій уряду, яку парламент схвалив 4 жовтня 2019 року. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.