Міністр Бородянський анонсував програму дій щодо інформзабезпечення громадян на тимчасово окупованих територіях

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що протягом одного-двох місяців буде конкретна програма дій щодо інформаційного забезпечення громадян на тимчасово окупованих територіях доступом до української інформації. 

Фото з відкритих джерел: Володимир Бородянський

Про це міністр повідомив в ефірі «Українського радіо». 

«Якщо ми кажемо про лінію розмежування, про тимчасово окуповані території – то це комплексний підхід, який включає в себе не тільки інформаційну складову, а й дієву складову. Тобто, переобладнання пунктів перетину кордону. Що стосується суто інформаційної частини, то тут ми повинні розуміти, що є фізичні обмеження – максимальна глибина наших передавачів, на яку ми можемо здійснювати трансляцію складає близько 30-40 км – це перше. По-друге, проти нас можуть включатися “глушилки” з того боку і ця глибина буде змінюватися. Але в нас є декілька відповідей і ми працюємо над цим», – зазначив Володимир Бородянський.

Говорячи про інформаційне забезпечення населення ОРДЛО, міністр назвав виклики, які наразі стоять перед Україною, зокрема: гібридна війна, агресія Росії, маніпулювання суспільною думкою, не український медіапродукт, що спотворює факти. 

Бородянський також наголосив, що підтримує введення в законодавство поняття “маніпуляція”, а держава має реагувати на інформаційні маніпуляції, що несуть загрозу нацбезпеці.

За словами міністра, це дискусійне питання та може заходити на свободи громадян, але його необхідно вирішити, оскільки маніпуляція дуже небезпечна, особливо в умовах гібридної війни. 

“Йдеться не лише про маніпуляцію в теле- та радіоефірах, але і про роботу “ботоферм”, спотворення інформації в соціальних мережах. Це все шкодить державі, знижує її обороноздатність. Тому необхідно визначити, що таке маніпуляція, як з нею працювати. Наявність у суспільства критичності мислення є запобіжником проти маніпуляцій. Весь цей комплекс працює на те, щоб ми могли себе захистити”, — додав він.

Більше про те, чим займатимуться нові структури в уряді та парламенті, та від кого чекати основних змін, що стосуватимуться інтернету та медіа, читайте на нашому сайті

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.