Мінінформполітики пропонує заборонити сепаратистські сайти, які оминуло блокування: список та пояснення

Міністерство інформполітики оприлюднило перелік сайтів, які оминуло блокування і які необхідно заборонити. Адже вони “містять інформацію, що має ознаки такої, яка заборонена до розповсюдження нормами українського законодавства”. Ці сайти підпадають під три основні категорії порушення законодавства України: розпалювання міжетнічної та міжнаціональної ворожнечі, порушення територіальної цілісності та порушення закону про декомунізацію.

До переліку входять “Російська весна”, News-Front, “Новоросія”, “Новинне агентство Харкова”, “Антифашист”, “Антимайдан”, “Луганський інформаційний центр”, Novorossiya Today, “Політнавігатор” і інші інформаційні ресурси, які підтримують бойовиків і пропагують сепаратизм в Україні.

“Це ті сайти, які мають бути закриті і до яких не повинно бути доступу в Україні. Ви там не знайдете ні Яндекс, ні Вконтакте, ні Однокласники. Але знайдете сайти “Малоросія”, “Новоросія” та інших ресурсів, які по факту, на нашу думку, на думку експертної ради при міністерстві, завдає шкоди Україні більше, аніж там для прикладу ресурс Яндекс”, – пояснив міністр інформаційної політики Юрій Стець, який подав у відставку.

Повний перелік включає 20 сайтів: 

rusvesna.su
rusnext.ru
news-front.info
www.novorosinform.org
nahnews.org
antifashist.com
anOmaydan.info
lug-info.com
novorossia.today
comitet.su
novoross.info
freedom.kiev.ua
www.politnavigator.net
odnarodyna.org
www.zasssr.info
ruspravda.info
on-line.lg.ua
www.ruscrimea.ru
c-pravda.ru
1tvcrimea.ru

Ці сайти підпадають під три основні категорії порушення законодавства України: 

  1. Розпалювання міжетнічної та міжнаціональної ворожнечі,
  2. Порушення територіальної цілісності,
  3. Порушення закону про декомунізацію.

До прикладу, пояснення закриття сайту, який має найбільшу відвідуваність із переліку – rusvesna.su (24 230 000 відвідувачів в місяць), Мінінформполітики продемонструвала цитатою із сайту: 

«Глава ЛНР Игорь Плотницкий заявил, что выступает за проведение референдума о присоединении Донбасса к России. Он выразил уверенность в том, что такой референдум обязательно будет проведён на территории ЛНР. Такое высказывание Глава Республики сделал входе визита в РФ. Напомним в Крыму сегодня состоялось учредительное заседание Интеграционного комитета «Россия – Донбасс».

Із повною версією списку сайтів, які пропонує заблокувати Мінінформполітики, можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, “Інтернет-свобода” підготувала підсумки першого місяця після підписання “санкційного” указу, який передбачає блокування російських сайтів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.