Мін’юст США анонсував антимонопольне розслідування проти Google

Міністерство юстиції США розпочне антимонопольне розслідування стосовно компанії Alphabet, яка володіє Google.

photo: Thomas Hawk / Flickr

Як повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела, міністерство вже почало перевіряти як веде бізнес компанія та чи не намагається вона витіснити з ринку інші пошукові системи.

Антимонопольне розслідування стосуватиметься пошукової системи, зокрема способів ранжування результатів пошуку, та інших підрозділів компанії.

Раніше Федеральна торгова комісія США намагалася розпочати подібне розслідування, але була змушена закрити його, а Google отримав попередження та погодився усунути проблемні моменти, зауваження щодо яких зробила комісія. Цього разу Федеральна торгова комісія зняла з себе обов’язки щодо розслідування, тому оцінку діяльності компанії дасть Мін’юст, чим фактично відновить закриту у 2013 році справу комісії проти Google.

The Wall Street Journal пише, що повідомлення про розслідування з’явилося, коли в США дискутують про захищеність даних технологічних гігантів, можливість їх зламу та посилення тиску на компанії.

Відповідно до даних NetMarketShare, Google контролює більше 70% ринку пошукових систем. Крім того, Google лідирує на ринках веб-браузерів, мобільних операційних систем, електронної пошти.

Як повідомляє The Verge, Міністерство юстиції відмовляється від коментарів посилаючись на політику підтвердження чи заперечення розслідувань. Якщо міністерство відкриє справу офіційно, це буде його перше антимонопольне розслідування проти технологічного гіганта за час президентства Трампа. Водночас видання пише, що США є більш поблажливими, ніж Європа, коли мова йде про монополію ринку.

Нагадаємо, нещодавно коаліція з 47 компаній, серед яких Apple, Google, Microsoft та WhatsApp, написали відкритого листа Національному центру з кібербезпеки Великобританії з відмовою надавати доступ до закритих чатів британській спецслужбі та додавати у популярні месенджери можливість слідкувати за користувачами.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.