Медійники та правозахисники вимагають звільнити кримського блогера Нарімана Мемедемінова

Правозахисники і медійники вимагають від Росії та влади анексованого Криму негайного звільнення кримського громадського журналіста Нарімана Мемедемінова, якого 22 березня затримали і посадили в СІЗО у Сімферополі, – йдеться у заяві громадськості, оприлюдненій на сайті КримSOS. 23 березня було ухвалено рішення про продовження запобіжного заходу затриманому у вигляді арешту до 16 травня 2018 року.

 

На фото кримський громадський журналіст Наріман Мемедемінов. Джерело – “Кримская солидарность”

Автори звернення нагадують, що до будинку Мемедемінова в селі Холмовка Бахчисарайського району близько 6 години ранку 22 березня увірвалися силовики, провели в будинку обшук, вилучили телефони і техніку. Після незаконного обшуку, затримання і слідчих дій в Управлінні ФСБ Мемедемінова помістили в ізолятор тимчасового утримання.

Затриманому пред’явлено звинувачення за ч. 2 ст. 205 Кримінального кодексу РФ (публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, вчинені з використанням мережі Інтернет).

«Незаконні дії окупаційної влади і системне переслідування активістів та журналістів на півострові (незаконні обшуки, довільні затримання, допити, адміністративні арешти і конфіскацію електронних пристроїв) викликають особливе занепокоєння в зв’язку з тим, що в умовах відсутності незалежних ЗМІ в Криму громадські журналісти є єдиними, хто надає об’єктивну інформацію. Громадські журналісти присутні під час обшуків, арешти і судові засідання, документують і інформують про порушення прав людини», – йдеться у заяві.

Заявники закликають Російську Федерацію і окупаційну владу в Криму негайно припинити переслідування громадського журналіста та активіста, представника руху «Кримська солідарність» Нарімана Мемедемінова і звільнити його з-під варти, а також провести незаангажоване розслідування незаконного затримання.

Також ініціатори звернення закликають припинити переслідування громадських журналістів, включаючи адміністративні арешти, обвинувачення кримінального характеру, конфіскацію майна та інші репресії, і забезпечити їм усі гарантії, які надаються професійним журналістам;

Від міжнародного співтовариства автори заяви вимагають надати підтримку в забезпеченні свободи вираження думок і права на інформацію громадських журналістів у Криму, а також «чинити тиск на Російську Федерацію і окупаційну владу в Криму, щоб зупинити переслідування громадських журналістів і простежити за забезпеченням безперешкодного виконання функції громадського спостерігача без втручання в їх свободу вираження; забезпечити необхідний захист тих громадських журналістів, які стали жертвами репресій, і надати підтримку в професійній діяльності громадських журналістів у Криму».

«Ми також закликаємо міжнародні засоби масової інформації підтримати громадських журналістів як колег в ситуаціях, коли вони стають жертвами репресій і переслідувань», – йдеться в зверненні.

Заяву наразі підписали Центр інформації з прав людини, Медійна ініціатива за права людини, КримSOS, Айдер Муждабаев, заступник генерального директора телеканалу ATR, Осман Пашаєв, виконавчий продюсер UA: Крим, Гаяна Юксель, директор інформаційного агентства QHA (“Агентство “Крымские новости”), Юрій Мацарский, журналіст, Єлизавета Цареградська, журналіст, Сейтумер Сейтумеров, ведучий телеканалу ATR, Яна Танчак, журналіст, телеканал 112-Україна, Наталія Двалі, журналіст видання “Гордон”, МиколаПолозов, адвокат, Мавілє Дегерменджи, активістка, Ірина Ромалійська, журналістка “Громадське радіо”, Тарас Ібрагімов, журналіст – фрілансер.

Нагадаємо, 22 березня в анексованому Криму підконтрольні Кремлю силовики відвезли на допит в управління ФСБ Росії в Сімферополі кримськотатарського активіста Нарімана Мемедімінова, провівши попередньо у нього обшуки. Кримчанин у 2014 році як блогер публікував відео у YouTube. 

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.