Марк Цукерберг дав свідчення в Сенаті США про витік даних з Facebook. Акції компанії зросли майже на 5%

Вчора, 10 квітня 2018 року, засновник Facebook Марк Цукерберг свідчив на сенатських слуханнях щодо витоку даних із соцмережі за участю Cambridge Analytica, що зачепив щонайменше 87 мільйонів користувачів Facebook. Допит тривав майже 5 годин за участі 44 сенаторів США. Марк Цукерберг визнав свою вину та відповідальність. Зазначив, що Facebоok перебуває у “гонці озброєнь” через використання Росією методів маніпулювання виборами і громадською думкою й несе відповідальність за контент, який публікується на платформі. Водночас Марк Цукерберг ухилився від конкретних обіцянок з приводу того, чи буде він підтримувати будь-яке регулювання конгресом США діяльності Facebook та інших американських інтернет-компаній.

Photographer: Yuri Gripas/Bloomberg

Під час сенатських слухань Марк Цукерберг визнав, що зробив недостатньо у боротьбі з фейковими новинами, іноземним втручанням у вибори та захистом персональних даних.

“Тепер зрозуміло, що ми не зробили достатньо, щоб запобігти використанню цих інструментів для шкоди. Це стосується фейкових новин, іноземного втручання у вибори, використання мови ненависті та захисту конфіденційних даних. Ми не достатньо широко розглянули нашу відповідальність і це була велика помилка. Це була моя помилка, і мені шкода. Я створив Facebook, я ним керую і я відповідаю за те, що тут відбувається”, – сказав Цукерберг.

За його словами, один з головних пріоритетів 2018 року для нього, це робота над недопущенням втручання іноземних суб’єктів у вибори США.

“Одна з тих речей, через які я найбільше жалкую, це те, що ми були повільними у виявленні російських інформаційних операцій у 2016 році”, – наголосив засновник соцмережі.

Він додав, що у компанії очікували більш традиційних кібератак, які співробітникам вдалося визначити.

Марк Цукерберг стверджує, що Facebook розробив нові інструменти штучного інтелекту для вилучення підроблених облікових записів, які створили не лише для виборів в США у листопаді, але і перед виборами в Бразилії, Мексиці, Пакистані, Угорщині та Індії.

Крім того, Цукерберг розповів, що його не допитував спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, який розслідує ймовірне втручання у президентські вибори США 2016 року.

Водночас, засновник Facebook додав, що Мюллер опитав інших співробітників соцмережі, але відмовився повідомити деталі.

“Наша співпраця із спецпрокурором конфіденційна і я хочу бути впевненим, що не розповім щось конфіденційне на відкритому слуханні”, – пояснив Цукерберг.

Скандал із витоком даних, пов’язаний із Cambridge Analytica він назвав “очевидною помилкою”.

Цукерберг наполягає, що його соцмережа вживала заходів.

“Ми зняли програму, і ми вимагали, щоб як розробник додатків, так і Cambridge Analytica видалили і припинили використовувати будь-які дані, які вони мали. Вони сказали нам, що вони це зробили. У ретроспективі це було явною помилкою повірити їм. Ми повинні були прослідкувати і зробити повну перевірку. І цю помилку ми більше не повторимо”, – запевнив він.

Водночас засновник Facebook Марк Цукерберг заявив, що не володіє інформацією про те, що дані 87 млн ​​користувачів  можуть зберігатися в РФ.

“Мені невідомо про це”, – підкреслив він.

Цукерберг підтвердив, що соціальна мережа налаштована з’ясувати, як стався витік даних.

Photo: JIM WATSON/AFP/Getty Images

Він також підкреслив, що Facebоok перебуває у “гонці озброєнь” через використання РФ методів маніпулювання виборами і громадською думкою.

“Це “гонка озброєнь”. Вони будуть продовжувати удосконалюватися в цьому. І ми повинні інвестувати в те, щоб ставати краще”, – сказав засновник соцмережі.

Крім цього, Цукерберг заявив, що “не може гарантувати”, що Facebook повністю зупинить дезінформацію.

Водночас Марк Цукерберг ухилився від конкретних обіцянок з приводу того, чи буде він підтримувати будь-яке регулювання конгресом США діяльності Facebook та інших американських інтернет-компаній.

Відео свідчень Марка Цукерберга перед Конгресом США:

Відео: Голос Америки (переклад російською)

Як відомо, британська компанія Cambridge Analytica збирала дані користувачів Facebook, щоб використовувати їх в політичній рекламі в різних країнах. За останніми даними, компанія могла отримати доступ до інформації 87 мільйонів користувачів соцмережі. Раніше Цукерберг визнав провину у витоку в соцмережі. Він викупив рекламу в британських газетах, щоб вибачитися перед користувачами.

Цукерберг втратив понад $5 млрд через витік даних користувачів Facebook.

Після виступу Марка Цукерберга перед сенаторами США акції компанії зросли майже на 5%

Показники росту акцій компаній можуть свідчити про те, що інвестори були задоволені відповідями Цукерберга. Після виступу засновника Facebook акції компанії виросли на 4,5%, що стало найбільшим денний прибутком компанії майже за два роки.

Facebook rose to close Tuesday higher. Here's the stock during Mark Zuckerberg's testimony https://bloom.bg/2qkvCn2

Опубліковано Bloomberg 10 квітня 2018 р.

 

На Марка Цукерберга чекає ще один день слухань – 11 квітня 2018 року перед Палатою представників США.

Нагадаємо,  компанія Facebook видалила 270 сторінок та акаунтів російської «фабрики тролів». Марк Цукерберг згадав й про Україну.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.