Львів’янин отримав трирічний термін за пости у соцмережі

За публікацю повідомлень в російській соціальній мережі “Вконтакте” львів’янин отримав трирічний термін позбавлення волі. Прокуратура Львівської області розцінила дії українця як “правопорушення проти основ нацбезпеки України”.

“4 листопада поточного року вироком Франківського районного суду м. Львова згаданого громадянина визнано винним в інкримінованих йому кримінальних правопорушеннях та призначено покарання у виді 3 років позбавлення волі із відстрочкою виконання покарання строком 3 роки”, – йдеться в офіційному повідомленні прес-служби прокуратури 8 листопада 2016 року.

Чоловік розповсюджував незаконні агітаційні матеріали, тобто писав пости, у одній з груп “Вконтакте”. Робив це у себе вдома по мережі інтернет з травня 2014 року по березень 2015 року. В які саме групі соцмережі працював мешканець Львова і чи були у нього спільники – не повідомляється.

Франківський районний суд Львова 4 листопада 2016 року визнав підсудного винним по двох статтях Кримінального кодексу України. “Публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій” (ч.2 ст.109) та “Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій”. За обидві статті максимально передбачений термін покарання – три роки обмеження або позбавлення волі.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводилося слідчим відділом УСБУ у Львівській області, за процесуального керівництва прокуратури, повідомляв у жовтні 2016 року Львівський портал.

Можливо, справа пов’язана з кримінальним провадженням, відкритим у червні 2014 року обласною прокуратурою Львова за фактом незаконної діяльності інтернет-спільноти “Львівська народна республіка” у соцмережі “Вконтакте” (перше повідомлення датується травнем 2014 року).

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.