Київський провайдер відмовився блокувати російські соцмережі та судитиметься з НКРЗІ

Інтернет-провайдер “НетАссіст” подав до суду на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформації, оскільки хоче оскаржити припис регулятора про порушення за результатами перевірки. Про це у своєму Facebook повідомив керівник “НетАссіст” Максим Тульєв, пише Liga Tech.

Фото з відкритих джерел

У опублікованій Тульєвим копії позову зазначається, що припис НКРЗІ зробила провайдеру 16 серпня 2019 року. Регулятор зробив висновок, що “НетАссіст” не блокує сайти, які є забороненими відповідно до Указу президента від 21 червня 2018 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

У коментарях Тульєв написав: “Ідея у тому, щоб визнати судом саму вимогу цензури незаконною”. 

За результатами рейтингу Kantar TNS CMeter за липень 2019 року, соцмережа ВКонтакте опустилася з 14 на 24 позицію серед найбільш відвідуваних в Україні сайтів. 

Раніше секретар РНБО Олександр Данилюк заявив, що державні органи мають забезпечувати дотримання санкцій щодо російських соцмереж в Україні до завершення терміну їх дії або скасування. Таку ж позицію на початку серпня 2019 року висловив і радник президента, народний депутат від “Слуги народу” Микита Потураєв, зазначивши, що команда Зеленського не планує відновлювати вільний доступ користувачів до російських соцмереж та ресурсів. 

Нагадаємо, 15 травня 2017 року, два роки тому, президент України Петро Порошенко підписав  указ №133/2017 про введення в дію рішення РНБО про санкції проти низки російських компаній. Відповідно до указу провайдерам заборонялося надавати послуги з доступу користувачам мережі Інтернет до сайтів групи «Mail.ru», «Яндекс», соціальних мереж «Вконтакте» та «Однокласники». Під санкції також потрапили компанія 1С, виробники антивірусного програмного забезпечення «Касперський» та «Dr. Web».

Більше про те, з чого починалося блокування сайтів в Україні та чи ефективними є ці санкції, читайте на нашому сайті

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.