В Криму звільнили адвоката, арештованого за пост у соцмережі

Відомий кримський адвокат Еміль Курбедінов у неділю 5 лютого був відпущений з-під варти в Сімферополі. У слідчому ізоляторі адвокат кримського журналіста Миколи Семені пробув десять діб.

Окупаційна влада затримала Курбедінова 26 січня і звинуватила в публікації на своїй соціальній сторінці у 2013 р. відео з заходу організації Хізб ут-Тахрір, забороненої в Російській Федерації (однак не в Україні).

Освобождение Курбединова

Прямое включение из Симферополя, где освободился из-под административного ареста адвокат Эмиль Курбединов.Напомним, Эмиль Курбединов был задержан в Бахчисарае 26 января, когда он ехал на обыск к активисту Сейрану Салиеву для оказания юридической помощи. Симферопольский суд арестовал его на 10 суток

Опубліковано Крым Реалии 4 лютого 2017 р.

“Щодо Еміля, то [кримська влада] дотримувалася закону, йому давали дзвонити раз на добу, він дзвонив і спілкувався з родиною, також без проблем ми заносили йому передачі з харчуванням. Там було тепло, його захистили від інших людей, він містився один, тому ніяких особливих проблем не було”, – розказав адвокат Курбедінова Едем Сємєдляєв в ефірі Громадського Радіо. Водночас Сємєдляєв побоюється, що проти Еміля Курбедінова (або іншого кримськотатарського адвоката) окупаційна влада може відкрити нові справи.

Курбедінова бахчисарайський суд визнав винним по статті за “пропаганду і публічну демонстрацію нацистської атрибутики або символіки”. Його затримали, коли адвокат їхав для надання юридичної допомоги кримському активісту Сейрану Салієву, в домі якого проходив обшук силовиків через звинувачення в “антиекстремістській діяльності”.

Затримання Курбедінов показав в прямому ефірі в Фейсбуці.

Еміль Курбедінов після анексії півострову неодноразово захищав інтереси фігурантів “політичних” справ. Наприклад, був адвокатом у кількох “справи Хізб ут-Тахрір”, “сутички 26 лютого”, а також кримського журналіста Миколи Семени.

Нагадаємо, в Криму у другому півріччі 2016 р. Центр інформації про права людини зафіксував 37 випадків порушень свободи слова. Зокрема, було закрито доступ до десятків українських видань, як “Крим.Реалії”, “Події Криму”, “Меридіан Севастопіль”, “Чорноморка”, “Обозреватель”, “ATR”, “Громадське радіо”, “Апостроф”, “StopFake” та інші.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.