Кримська прокуратура у 2016 р. заблокувала близько півсотні сайтів

Так звана прокуратура Криму у 2016 р. передала до суду 48 справ з вимогою заблокувати веб-ресурси, які містять “заборонену інформацію”. Станом на 14 лютого заблоковано 40 сайтів.

“Прокуратура Республіки Крим” повідомила, що мова йде про сайти з інформацією про проведення азартних ігор, продаж наркотиків, підробку документів, реалізацію алкогольної продукції, виготовлення вибухових речових і т.п.

Водночас в анексованому Російською Федерацією Криму досі залишаються забороненими десятки українських сайтів без винесення офіційних рішень судом чи подань “прокуратури”.

Журналістка Ірина Ромалійська 14 лютого написала у Фейсбуці, що з кафе у Сімферополі не змогла зайти на деякі сайти українських видань.

Интернет в Крыму. Зашла в кафе в центре Симферополя, подключилась к вай-фаю (для этого нужно иметь местную карточку на м…

Опубліковано Ириною Ромалийською 13 лютого 2017 р.

Крім того, частково Криму залишаються заблокованими десятки інших веб-ресурсів: “Історична правда”, “Події Криму”, “Меридіан Севастополь”, “Чорноморка”, “Обозреватель”, “Апостроф”, “StopFake”, “BlackSeaNews”, сайту телеканалу “СТБ” та інші.

Зафіксовані випадки, коли сайт, заблокований в одному населеному пункті Криму, міг бути доступний в іншому. Наприклад, сайт “Крим.Реалії”, який досі офіційно дозволений незаконною владою півострову, певний час був доступний в Феодосії чи Севастополі, однак користувачі з інших міст повідомляли про блокування доступу. Таку нерівномірність доступу можна пояснити самостійним блокуванням сайтів місцевими Інтернет-провайдерами, без втручання “Роскомнагляду” чи судового рішення.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.