Крим: жителя Севастополя засуджено до року і трьох місяців позбавлення волі за пости в соцмережах

Жителя окупованого Севастополя Еміля Мінасова засуджено до року і трьох місяців позбавлення волі в колонії-поселенні за статтею про екстремізм. Про які саме публікації йдеться, не пояснюють.

Про це повідомив сьогодні прес-центр УФСБ Росії, передає “КрымИнформ”.

“Вироком Першотравневого районного суду РФ у Республіці Крим Мінасова Е.А. визнано винним у пред’явленому обвинуваченні і засуджено до покарання у вигляді 1 року 3 місяців позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні”, – йдеться в повідомленні.

За версією слідства, з березня по жовтень 2016 року Мінасов “неодноразово поширював в соцмережах матеріали екстремістського спрямування”. Про які саме публікації йдеться, не пояснюють.

“КрымИнформ” зазначає, що на сторінці Мінасова у Фейсбуці є лише висловлювання про утиски кримськотатарського народу і цитати організатора блокади Криму Ленура Іслямова.

У результаті слідчі порушили і розслідували шість кримінальних справ за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 282 КК РФ (публічні заклики до розпалювання ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності).

Нагадаємо, правозахисна організація Human Rights Watch заявляє, що останнім часом у Росії склалася система жорстких обмежень на свободу слова в Інтернеті. В 2014-2016 роках з онлайн активністю було пов’язано близько 85% вироків за «екстремістські висловлювання», а число тих, хто потрапив до в’язниці за висловлювання в інтернеті, в період з вересня 2015 року до лютого 2017 року збільшилося з 54 до 94 осіб.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.