Які загрози переслідують користувачів Інтернету на Донбасі

Необережне користування Інтернетом на території України, підконтрольній проросійськими бойовикам, становить небезпеку для користувачів, оскільки не всі з них усвідомлюють реальні загрози.

Про Інтернет-свободу говорили учасники дискусії “Доступ до Інтернету та ризики для користувачів з Донбасу в умовах війни. Що робити?”, проведеної в Краматорську 18 січня громадською організацією “Інтерньюз-Україна”

Директор Громадського Телебачення Донбасу Олексій Мацука розповів, що в «ДНР» користувачів з кількістю фоловерів більш ніж п’ять тисяч прирівняно до блогерів, що фактично означає посилення їх відповідальності у разі публікації повідомлень з критикою незаконної влади.

«ДНР» та «ЛНР» хоче встановити контроль над інформаційним полем контрольованих ними територій, тому блокує сайти, які розповідають незалежні новини, українські пропагандистські сайти, деякі веб-сторінки українських органів влади та представництв місцевого самоврядування.

Однак Олексій Мацука додав, що за допомогою таких західних мереж, як Youtube, Facebook, Twitter можна обходити блокування, адже бойовики самі їх активно використовують для власної пропаганди. Тому вони не можуть заблокувати окремі сторінки, тільки весь ресурс повністю.

Разом з тим, експерт розповів про випадки, коли російські соцмережі «Одноклассинки» чи «Вконтакте» відмовляли розмістити рекламу про українські міста, вбачаючи у відеороликах політичний контент.

«Я так розумію, що тут присутній політичний вплив [Кремля на керівництво російських соцмереж]», – припустив Мацука.

Керівник програм нових медіа ГО “Інтерньюз-Україна» Віталій Мороз зазначив, що українська влада не може ефективно захищати користувачів Інтернету на непідконтрольній Україні території. Тому потрібно проводити відповідні інформацйні кампанії, поширювати навчальні матеріали, проводити навчання та онлайн-курси.

Також під час дискусії були представлені результати експертного опитування, проведеного ГО “Інтерньюз-Україна” щодо порушень Інтернет-свободи.

«Головні висновки для нас – те, що ризики для Інтернет свободи існують, але вони не є такими критичними, як для Росії», – зазначив Віталій Мороз.

Окрім Інтернет-свободи, учасники дискусії говорили про свободу діяльності журналістів в умовах конфлікту на Сході України.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.