Журналістика на Донбасі: чи потрібне регулювання

В умовах конфлікту на Сході України діяльність журналістів може обмежуватися, якщо це загрожує безпеці військових. Відповідні результати експертного опитування були представлені в Краматорську 18 січня.

Фото “Антикризового центру Краматорська”

Згідно з результатами опитування, значна кількість експертів (43%) приймають певні обмеження свободи Інтернету для користувачів з метою збереження безпеки країни. В той же час майже третина (35%) респондентів опитування проти будь-яких обмежень свободи Інтернету.

«Респонденти бачать, що діяльність журналістів може регулюватися, якщо це стосується питань безпеки держави», – зазначив Віталій Мороз, представник ГО «Інтерньюз-Україна».

З цим твердженням погодилися також учасники дискусії “Доступ до Інтернету та ризики для користувачів з Донбасу в умовах війни. Що робити?”, проведеної громадською організацію “Інтерньюз-Україна”.

Однак координатор Центру громадського контролю “Дій-Краматорськ” Андрій Романенко наголошує на важливості існування саморегуляції тільки в деяких випадках. Наприклад, має бути заборонено показувати кадри, які можуть завдати шкоди військовим, однак про випадки корупції, неякісного взуття чи харчування військових, варто говорити без обмежень.

Особливих проблем для роботи журналістів в зоні конфлікту нема, оскільки існують чіткі правила Міністерства оборони щодо порядку акредитації, додав Романенко. Водночас, на підконтрольних Україні районах Донецької області правила для роботи журналістів можуть відрізнятися.

В Дружківці, що біля Краматорську, наприклад, місцева влада спробувала ускладнити правила акредитації на заходи за участі влади. В Краматорську таке положення про акредитацію скасоване після критики в ЗМІ. В такий спосіб влада може намагатися приховати важливу інформацію, покриваючи корупційні схеми. Наприклад, досі немає єдиного відкритого опису масштабного будівництва об’єктів інфраструктури, зініційованого головою Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павлом Жебрівським.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.