Користувачі з України стали ціллю масової цифрової атаки нібито від імені Насірова

В середині березня невідомі зловмисники масово розсилали електронні листи нібито від імені Державної фіскальної служби України, донедавна очолюваної нині підсудним Романом Насіровим. Метою таких листів було заразити комп’ютери користувачів й вимагати гроші.

Державні установи й приватні користувачі отримували електронною поштою надходив лист, що містив нібито посилання на рахунок для сплати податків, підписаний нібито від імені ДФСУ – повідомляє Кіберполіція. Відправники підміняли адресу мейла, видаючи його нібито з доменної зони gov.ua, аби в отримувача склалося враження, що лист надійшов від державної інституції. В листі пропонувалося ознайомитися з новим рахунком сплати податку.

 

текст електронного листа зловмисників – фото www.cybercrime.gov.ua/

Фахівці з Кіберполіції стверджують, що шкідливе програмне забезпечення є одний з найбільш складних ПЗ під назвою “No more ransom” (“Ні викупу”), й що наразі немає рішення для його розшифрування.

Що робити?

Для боротьби з шкідливим ПЗ “No more ranson” урядові й надаурядові інституції разом з IT-компаніями створили просвітницький проект https://www.nomoreransom.org/ з метою попередити зараження та надати рішення тим, чиї комп’ютери вже заражені.

Аби не стати жертвою зловмисників, не варто відкривати листи від незнайомих користувачів, які пропонують вам зробити одну з дій. Також варто перевіряти лінки, на які пропонують натиснути з допомогою сервісу https://www.virustotal.com/ – скопіюйте незнайомий лінк та вставте в поле сайту – сервіс просканує й покаже чи це безпечне / небезпечне посилання.

Нагадаємо, раніше Кіберполіція України заблокувала десятки українських сайтів про автомобілі, через які шахраї отримували гроші від користувачів

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.