Користувачі з українським IP знову можуть дивитися онлайн-кінотеатр FS.TO. Той переїхав на новий домен

фото зі сторінки FS ВКонтакте

Закритий Кіберполіцією у листопаді 2016 року один з найбільших сайтів з “сірим” доступом до фільмів та серіалів FS.to через пів року відкрився за новою адресою – FS.life. Чи довго працюватиме новий сайт з огляду на посилену боротьбу правоохоронців з піратством в Україні?

Сайт FS.life позиціонує себе як “рекомендательная сеть FS – онлайн фильмы, сериалы с возможностью скачивания”. На офіційній сторінці сервісу у ВКонтакте 01 квітня 2017 року з’явилося повідомлення: “Все збережено. Облікові записи, файли. Приємного перегляду”. Разом з тим, відповідної офіційної заяви на самому сайті немає.

Скріншот зі сторінки FS ВКонтакте

Сайт на новому домені .life виглядає аналогічно до попереднього сайту FS.TO. Користувачі можуть логінитися за старими обліковими записами й їхня історія переглядів фільмів зберігається. Сайт працює на аудиторію українського інтернету, відповідно, доступ до FS.life мають користувачі з українським IP.

Нагадаємо, сайт під брендом FS є одним з найбільших сайтів в Україні, що надає користувачам можливість переглядати фільми та серіали в онлайні безплатно.

Cайт FS.to разом з закритим наприкінці 2016 EX.ua називали найбільшими піратськими сайтами в Україні.

Це вже не перший перезапуск роботи сайту. Починав роботу під доменом FS.ua, однак у 2013 році був закритий. Згодом, контент був перенесений на домен FS.to, який був доступний для глядачів до листопада 2016 року. Також на початку 2017 року відновив роботу сайт EX.ua під новим іменем Fex.net.

15 листопада 2016 року департамент кіберполіції Національної поліції України повідомив про закриття сайту, вилучивши сервери сервісу. Також поліція в особі начальника департаменту Сергія Крапиви оголосила, що діяльність сайту завдала правовласникам збитків на 5 мільйонів гривень. В офісі FS.to відбулися обшуки в рамках кримінального провадження за ч. 3 ст. 176 (Порушення авторських і суміжних прав) Кримінального кодексу України..Обшуки були проведені в офісах сервісу, дата-центрах, а також в помешканнях фігурантів справи.

Адміністрація FS.to пообіцяла відновлення роботи сайту, а у ЗМІ розгорнулася дискусія, чи потрібне функціонування подібних сайтів в Україні, оскільки їхнє закриття має широкий суспільний резонанс. Проти закриття подібних сайтів виступає зокрема Піратська партія України, а той час як деякі експерти вказують на позитивні моменти закриття. Експерт з цифрової безпеки Нікіта Книш вказує:

“В України є імідж раю для кіберзлочинців. Fs.to і EX.ua – світового рівня сайти, через які поширювався нелегальний контент. Їх закрили – це позитивні зміни”.

До свого закриття сайти FS.to та Ex.ua були у списку топ-20 найбільш популярних сайтів в Україні станом на жовтень 2016 року.

Детальніше щодо причин закриття сайту FS.to у листопаді 2016 року читайте в нашому матеріалі.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.