Колонки

Інтернет свобода публікує колонки експертів та фахівців у сфері свободи інтернету, медіа, цифрових прав та технологій. Публікації у розділі "Колонки" відображають думку автора тексту, що вказаний на початку статті. Думка автора колонки може не співпадати з точкою зору "Інтернет свободи".
Що таке соцмережа? Перша асоціація — це місце у віртуальному просторі, де ми з вами проводимо, як правило, багато чи навіть дуже багато часу, шаримо пости з новинами, текстами, фоточками і звісно займаємося національним видом спорту — інтернет-срачами з будь-якої бодай хоч трохи конфлітної теми.
8 березня 2023
8.03.2023
В останній день 2022 року Голос України опублікував закон про медіа, який вже за 2 місяці замінить собою 6 законів і стане третьою і найбільш фундаментальною реформою в медійному законодавстві після запровадження доступу до публічної інформації у 2011 році та Суспільного мовлення у 2017-му. Утім, баталії щодо ще законопроекту точаться вже не один рік, певно ще з першої редакції 2013 року. Основна причина — законопроект зачіпає інтереси значної частини суб’єктів, а надто тих, хто до цього часу не мав регулювання.
7 лютого 2023
7.02.2023
Війна, що триває в Україні з 2014 року, має набагато глибше коріння, ніж могло б здатися на перший погляд. До культурної експансії, що серед іншого містить просування російської та російськомовної музики, літератури, кінематографу, новинного та розважального контенту, я б додав і Вікіпедію. І тут, для розуміння сьогоднішнього контексту, пропоную поглянути спершу у минуле...
15 червня 2022
15.06.2022
Технологічна просунутість сервісів, створених на Заході, та їхня популярність серед користувачів іноді сильно контрастують зі світоглядною незрілістю менеджменту цих компаній в умовах війни. Як і з ілюзорною вірою у «простих росіян, які ні в чому не винні».
8 червня 2022
8.06.2022
Основні моменти безпечного користування інтернетом в умовах окупації на Херсонщині пояснюють у вигляді Q&A (questions and answers / питання та відповіді) Віталій Мороз, консультант з цифрових технологій, та Павло Бєлоусов, експерт з цифрової безпеки.
10 травня 2022
10.05.2022
З початку активної фази війни росії проти України цифровий ланшафт став також активним полем для бою. Прикро, що цей бій впливає і на дітей, особливо на освітній процес. Чому українському освітньому процесу необхідні стандарти з онлайн безпеки, розповіла Анастасія Апетик, юристка, незалежна консультантка з цифрової безпеки, співзасновниця МІНЗМІН.
19 квітня 2022
19.04.2022
В Україні понад 27 мільйонів громадян зареєстровані у медичних сервісах. Їхні дані масово обробляє держава, медзаклади і приватні сервіси. Чи відповідає українське законодавство викликам у сфері медичних даних, чи наші дані достатньо захищені, чи можемо ми контролювати їх і чи не передаються вони бездумно будь-кому?
17 лютого 2022
17.02.2022
Блокування має багато різних проявів, підстав і форматів. Чи завжди воно є порушенням прав людини? Як оцінити правомірність втручання з боку держави й модераторів? Де пролягає межа між захистом прав інших та цензурою захищених висловлювань?
1 лютого 2022
1.02.2022
Для мільярдів користувачів у всьому світі інтернет асоціюється з пошуковиками, поштовими сервісами, Wikipedia, освітніми онлайн-латформами як-то Сoursera, а також з централізованими соцмережами та месенджерами – Facebook, Instagram, Telegram, TikTok і тд. При цьому, відомими соцмережами керують практично непідзвітні приватні компанії. Їхня мета – отримувати прибуток чи здійсненювати вплив. Навіть якщо ви чуєте заяви про “благі цілі” соцмереж від Цукерберга чи Дурова, приватні компанії насправді ніколи не ставили за ціль реалізувати соціально важливі функції соцмереж – бути публічним майданчиком для висвітлення та обговорення важливих суспільних питань.
30 грудня 2022
30.12.2022
Кібератаки стають звичним явищем у сучасному суспільстві. Соціологи усього світу одностайно стверджують, що сучасне суспільство створює чи не найбільше конфліктів за всю історію людства. Кількість колізій у політичній, суспільній, трудовій, релігійній та особистій сферах постійно збільшується.
7 грудня 2021
7.12.2021