Кіберполіція закрила сайт kpu.ua за розповсюдження комуністичної символіки

19 липня Кіберполіції припинила роботу сайту Компартії України. Причиною закриття стало поширення комуністичної символіки.

Поліцейські з’ясували, що адмініструвався цей сайт в Києві у приміщенні партії КПУ, яка з 2015 року заборонена.

Під час обшуку правоохоронці виявили на комп’ютерах працівників офісу матеріали, які були поширені на сайті kpu.ua та мають відношення до поширення комуністичної символіки. Комп’ютерну техніку й змінні носії інформації вилучили. Осіб, які мали доступ до адміністрування сайту встановили.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 436-1 закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» Кримінального кодексу України. Особам, причетним до таких дій загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наразі сайт kpu.ua не працює та домен має статус «clientHold», при якому підтримка доменного імені припинена на рівні реєстратора.

 

Нагадаємо, з травня 2015 року в Україні діє закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», який забороняє пропаганду радянської символіки та передбачає кримінальну відповідальність за виготовлення та розповсюдження комуністичної символіки. З грудня 2015 року Окружним адміністративним судом Києва заборонена Комуністична партію.

Перший в Україні прецедент щодо пропаганди комуністичної символіки в інтернеті стався на Львівщині у травні 2017 року. Мешканця Львівщини засудили за пропаганду комуністичної ідеології в Інтернеті.

Прокуратура Львівської області пояснювала, що той «з метою пропаганди комуністичної ідеології, упродовж травня 2015 – квітня 2016 років розповсюджував через соціальну мережу Facebook фото та інші матеріали з символікою комуністичного режиму та загальновідомими гаслами того часу, що категорично заборонено Законом про декомунізацію».

Юнаку призначили 2,5 року обмеження волі, проте, відпустили на волю із іспитовим терміном один рік.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.