Кіберполіція закрила десятки сайтів про автомобільні розіграші

Кіберполіція України заблокувала десятки українських сайтів про автомобілі, через які шахраї отримували гроші від користувачів. Всі вони розміщувалися на одному хостингу, діяльність якого була припинена.

На сайті Національної поліції 6 березня опублікований список з 67 сайтами, більшість з яких мають домен info. Наприклад, autolife.co.ua, evro-drive.info, kiamotor-ua.info, kia-ua.info, neomotor.info та інші.

Скріншот сайту www.npu.gov.ua

Шахраї щоденно розсилали користувачам СМС-повідомлення, що ті ніби виграли автомобілі. Для отримання виграшу їм слід було сплатити певний відсоток від вартості автомобіля. Сайти використовувалися для розміщення деталей про акції та підтвердження їх “правдивості”.

Деякі з сайтів були активними не один рік і досі доступні через Google-кеш. Автовиробники та ЗМІ вже давно писали про шахрайські сайти.

Харківська поліція затримала трьох організаторів та 11 членів злочинної групи. Також правоохоронці вилучили 12 тисяч сім-карт, комп’ютери, мобільні термінали та GSM-шлюз для розсилки голосових та СМС-повідомлень, та опублікували номери карткових рахунків, що використовувались для отримання коштів.

Нагадаємо, Петро Порошенко 18 лютого ввів в дію рішення РНБО, яке частково стосувалося Інтернету. Зокрема, президент доручив Кабінету міністрів розробити законопроекти, які б давали можливість владі блокувати веб-ресурси, а силовим органам більше повноважень для отримання інформації від Інтернет-провайдерів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.