Хроніки Internet Freedom Festival 2017. Для чого створюють чат-ботів

Команда розробників фундації Free Press Unlimited з Амстердаму співпрацює з редакціями, пропонуючи їм використовувати чат-ботів. Чат-боти дозволяють журналістам інтенсивніше  доносити меседжі до аудиторій і збирають масиви даних щодня.

Під час Internet Freedom Festival 2017, що відбувся у Валенсії 6-10 березня. команда Free Press Unlimited представила досвід використання чат-боту в редакції суданського радіо Dabanga. Чат-бот – це віртуальний співрозмовник в соціальних мережах, який пропонує спілкування в приватних меседжах. Технологічні компанії запустили функцію чат-ботів впродовж останнього року, і сьогодні вони доступні в Instagram, Facebook та Telegram.

Чат-боти доцільні там, де є масові користувачі соціальних мереж, що активно ними користуються. В Судані, де голландці співпрацюють з місцевим радіо, чат-бота використовують у Фейсбуці аби фіксувати повідомлення про злочини та збирати інформацію про доступ населення до міжнародної допомоги.

Редакція радіа Debanga верифікує з допомогою жителів випадки бойових дій на території країни, а також дізнається чи біженці мають доступ до води та їжі у таборах для біженців. Користувач Фейсбука може розпочати спілкування з ботом, який ставитиме питання з уточненням щодо місця та часу події.  

Чат-бот також дозволяє жителям країни інформувати про злочини в місцевих спільнотах.  Адже поліцейські дільниці можуть бути розташовані за десятки кілометрів від місця події – у бота є заготовлені категорії (тип інциденту, можливість завантажити інформацію), які користувач обирає, повідомляючи інцидент.

Однак використання технології містить також і ризики. Серед них – питання приватності для співрозмовника, достовірності та повноти наданої інформації, точності локацій, про які повідомляється, свідомих зловживань з боку співрозмовника.  

Чат-боти набувють все більшого застосування й на теренах пострадянського простору. Для яких цілей використовують чат-бота?

– вони є новою платформою для просування вже створеного контенту (в Україні це такі редакції як УКРІНФОРМ)

– додатковий канал для журналістів збирати інформацію (news gathering)

– створювати опитування серед аудиторії (міжнародні організації вимірюють ефективність своїх програм)

– доступ до відкритих баз даних – в Україні це робить Opendatabot.

Довідка: Internet Freedom Festival – одна з найбільших подій для  фахівців в цифровій безпеці, журналістики та правозахисників, яка щорічно відбувається у Валенсії, Іспанія. Цього року подія об’єднала майже 1000 учасників, серед яких було до 10 представників з України, включно з командою нашого проекту. Слідкуйте в Твітері – #InternetFF

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.